مطمئن هستیم قاسم سلیمانی به مسکو رفته است

فرمانده سپاه قدس ایران، قاسم سلیمانی، همواره چهره بحث برانگیزی در رسانه‌های اسرائیلی به شمار می‌رود. این روزها تصاویر استثنایی وی سرتیتر روزنامه‌ها شده است.

به گزارش «آمدنیوز»، رونن سولمون، محقق اطلاعاتی اسراییل و وبلاگر سایت «اینتالی تایمز -اطلاعات اخبار» گفته است که «من مطمئن هستم که سلیمانی با پوتین مخفیانه ملاقات کرده است. هدف اصلی ملاقات آن‌ها، در مورد بحران فعلی سوریه بوده است. پس از برقراری جلسه فوق، سوریه سلاح‌های فراوانی مانند موشک‌های ضد تانک و… دریافت کرده است.»

وی افزوده: «مدرک کشتی‌هایی که به سمت سوریه برای رساندن انواع سلاح به راه افتاده‌اند را در دست دارم. بنابراین در طی این جلسه برای فروش سیستم موشک‌های ضد هواپیمای S-300 توافق نکرده‌اند. روسیه به طور مداوم محموله‌های سلاح به سوریه ارسال می‌کند. فراموش نکنید که تا به حال چندین افسر سوری که مسئول تحویل سلاح‌های فوق بوده‌اند، ترور شده‌اند. علاوه براین سلیمانی با وزیر دفاع و رئیس اطلاعات روسیه ملاقات کرده است.»

قاسم سلیمانی، بدون شک یک چهره بین‌المللی شناخته شده است. وی تجربه نظامی و عملیاتی‌اش را در جنگ بین ایران و عراق (دهه ۸۰) و فعالیت در حملات متعددی علیه کشورهایی مانند اسراییل، ایالات متحده آمریکا، فرانسه و برخی از کشورهای عربی کسب کرده است. وی از اواخر دهه ۹۰ فعالیت خود به عنوان فرمانده نیروی قدس ایران را ادامه می‌دهد. نیروی قدس ایران مسئولیت اعزام و توزیع هزاران مبارز در کشورهایی مانند سوریه، عراق، لبنان، یمن و برخی از کشورها در اروپا و آفریقا را بر عهده دارد.

به گفته سولمون «مطمئنا سلیمانی از رهگیری اسراییل یا آمریکا در حین پرواز در هراس است و به این دلیل پرواز با هواپیماهای معمولی و منظم مسافربری که احتمال رهگیری آن‌ها بسیار کم است را ترجیح می‌دهد. طبق مدارکی که در دست داریم، سلیمانی بخش مجزایی در هواپیما مانند بخش فرست کلاس را در دست دارد و پس از فرود هواپیما از قسمت جداگانه پیاده شده و بلافاصله سوار ماشینی که در انتظار وی است می شود.»

این محقق اسراییلی ادعا کرده «اکثر پروازهای سلیمانی با «ماهان ایر» و کمتر از طریق «ایران ایر» صورت می‌گیرند. در عین حال، پرواز وی به سمت مسکو از طریق شرکت «ایران ایر» صورت گرفت؛ تنها پرواز منظمی که از ایران به سمت مسکو فعال می باشد. ساعت شبانه این پرواز هم‌چنین برای مخفی سازی هر چه بیشتر فعالیت سلیمانی مناسب بود.»

سولمون مدعی شده «سلیمانی هم‌چنین در اوایل سال‌جاری برای شرکت در مراسم تشیع جنازه پسر «عماد مغنیه» به لبنان سفر کرد. وی در حین پرواز با هواپیمای «ایران ایر» جسد یکی از دوستان خود، ژنرال حدادی که طبق گزارش‌های خارجی توسط اسراییل ترور شد؛ را از لبنان به ایران بازگرداند. طبق گزارش‌های مختلف، سفر مذکور در واقع بهانه‌ای برای هماهنگی اقدامات نیروی «حزب الله» علیه اسراییل بوده است.»

وی افزوده: «اما آن‌چه مطمئنا بر طبق گزارشات و تصاویر مختلف به طور واضح معلوم است، سلیمانی در پروازهای خود راحت و مطمئن مشغول خواندن کتاب یا گفت‌وگو با دوستان خود است. لازم به ذکر است که سایر مسافران هواپیما از حضور سلیمانی و دیگر همکارانش در هواپیما آگاه نیستند. آیا سرانجام قاسم سلیمانی در انتخاب یکی از پروازهای خود اشتباه خواهد کرد؟ امر واضحی است که افراد بسیاری در انتظار یک اشتباه کوچک از وی می باشند.»