مطهری درباره کشتار معترضان: افتضاحی شده ولی باید جمع کرد، حفظ نظام مهمتر است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی با تایید کشته شدن معترضان اعتراضات اخیر ایران از سوی نیروی انتظامی گفت: « حرف اصلی این است که یک افتضاحی شده ولی باید به گونه‌ای آن را جمع کرد تا اصل نظام آسیب نبیند.»

در حالی که رهبر جمهوری اسلامی از نقش سلطنت‌طلب‌ها و سازمان مجاهدین خلق در این اعتراضات سخن گفته، مطهری روز سه‌شنبه ۱۲ آذر، در دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر، گفت: «گزارشی به ما دادند که می‌گوید اینطور نیست که نقش منافقین و سلطنت‌طلبان پررنگ باشد. این‌ها عوام فقیر بودند.»

او ادامه داد: «در تهران تعدادی بازداشت شدند که نمی‌دانستند اصلاح طلب، اصولگرا و منافق چیست. خیلی از این‌هایی که بازداشت شدند و اغتشاشگر بودند اهل خوردن مشروب و جستجوی سایت‌های ضد اخلاقی بودند.»

این نماینده مجلس با این حال همچون دیگر مقامات جمهوری اسلامی معترضان را «اشرار» خواند و گفت: «کسی که پمپ بنزین آتش می‌زند جزو اشرار است. اگر در سال ۵۷ هم این کار انجام می‌شد اشتباه بود.»

او ادامه داد: «به هر حال باید توضیح داده شود که چند نفر از کشته‌شدگان این حوادث توسط نیروی انتظامی کشته شدند. باید بررسی شود که آیا گرفتن پول در قبال تحویل جنازه‌ها درست است یا غلط؟»

مطهری با این حال گفت: «حالا این‌که ما هم شلوغ کنیم و بساط دیگری راه بیندازیم آیا مشکلی را حل می‌کند؟ درست است خیلی بد عمل کردند ولی حفظ اساس نظام مهمتر است.»