معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران: ۲۸ هزار معتاد متجاهر در پایتخت وجود دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران از وجود ۲۸ هزار معتاد متجاهر در استان تهران خبر داد و گفت: ۲۰ هزار نفر از این معتادان تاکنون پذیرش شدند و سهم محلات شوش و هرندی از این تعداد ۱۰ هزار نفر بوده است.

‌ حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران در همایش مشارکت‌های مردمی حوزه اعتیاد به انعقاد سه تفاهم‌نامه بین دستگاه‌های مختلف برای افزایش ظرفیت و ساماندهی معتادان اشاره کرد و گفت: آغاز به کار مرکز «سروش مهر» با ظرفیت ۶۰۰ نفر، فشافویه با ظرفیت ۵۰۰۰ نفر و مرکز درمان و نگهداری معتادان «شهید زیادیان» با ظرفیت ۴۰۰ نفر از جمله دستاوردهای این تفاهمنامه‌ها بوده است.

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات باید ادامه‌دار باشد، گفت: ۱۳ جلسه در شورای مبارزه با مواد مخدر استان تهران با حضور همه اعضا برگزار و مرکز غربال غرب و شرق تهران نیز با ظرفیت هر کدام ۳۰۰ نفر با کمک سازمان بهزیستی راه‌اندازی شده است.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تعیین تکلیف پلاک قرمزهای مراکز آسیب دیده تهران نیز تصریح کرد: ۲۸ هزار معتاد متجاهر در کل استان تهران وجود دارد که ۲۰ هزار نفر از این معتادان پذیرش شدند و سهم محلات شوش و هرندی از این تعداد ۱۰ هزار نفر بوده است.

گودرزی با اشاره به اینکه هدف اصلی ما ارتقای سلامت اجتماعی محلات است، بیان کرد: اقدامات صورت گرفته با خواست مردم انجام شده است. ایجاد کتابخانه، مساجد و توجه به ورزش محلات از جمله این اقدامات بوده است که نشان می‌دهد باید در مورد مناطق آلوده مهندسی اجتماعی صورت بگیرد. در این میان نیز نباید نقش سازمان‌های مردم نهاد را فراموش کرد.