معاون سپاه پاسداران: حجازی نقشی کلیدی در تجهیز لبنان و غزه به موشک داشت/او بخش «جنگ نرم» بسیج را برای سرکوب معترضان داخلی به راه انداخت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ محمدرضا نقدی،‌ معاون سپاه پاسداران،‌ ضمن اشاره به حضور محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس، در لبنان تایید کرد که او در تجهیز «نیروهای مقاومت» به سلاح‌‌های موشکی و پهپاد نقش کلیدی داشته است.

نقدی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفت: «او در نقطه کلیدی لبنان مستقر بود و تجهیز عمده‌ای که نیروهای مقاومت به سلاح‌های موشکی و پهپاد شدند، او نقش کلیدی در آن داشت.»

این مقام سپاه پاسداران اشاره کرد حجازی در تسلیح مردم لبنان و غزه نقش داشته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران همچنین به نقش حجازی در سرکوب‌های سیاسی داخلی از جمله در مقابله با ناآرامی‌های اصفهان و در راه‌اندازی بخش «جنگ نرم» بسیج خبر داد.

این سخنان یک روز پس از افشای فایل صوتی مصاحبه منتشرنشده محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، بیان می‌شود که او در آن تایید کرد که قاسم سلیمانی و سپاه قدس نقش گسترده‌ای در تعیین دیپلماسی جمهوری اسلامی داشته‌اند.

حجازی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و جانشین فرمانده نیروی قدس بود که در روز ۲۹ فروردین‌ماه گزارش مرگ او منتشر شد.

اظهارات متناقضی از جمله ایست قلبی،‌ ابتلا به ویروس ناشناخته و همچنین صدمات ناشی از عوارض شیمیایی درباره علت مرگ این مقام نظامی جمهوری اسلامی منتشر شد.

همچنین گزارش‌هایی درباره «ترور بیولوژیک» او در برخی رسانه‌ها نشر یافت که اسماعیل کوثری،‌ مشاور سابق فرمانده کل سپاه پاسداران،‌ آن را رد کرد.

نقش و نفوذ سپاه پاسداران در ارسال سلاح به کشورهای منطقه و مسلح‌سازی متحدان جمهوری اسلامی همواره از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی و منطقه مورد انتقاد واقع شده است.