معاون وزیر نفت: ایران در استحصال گاز پارس جنوبی از قطر پیشی گرفت/ سی.ان.پی.سی و پتروپارس فاز ۱۱ را توسعه می‌دهند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ مسعود کرباسیان معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران عنوان کرد: خوشبختانه امروز در استحصال منابع گازی پارس جنوبی از قطر پیش افتاده‌ایم و این افتخاری برای کشور و وزیر نفت است زیرا این مهم با همت ایشان آغاز شد و ادامه پیدا کرد.

به گزارش ایلنا _ مسعود کرباسیان امروز چهارشنبه، ۲۴ بهمن در آیین تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید شرکت پتروپارس ضمن قدردانی از تلاش های حمید اکبری، مدیرعامل پیشین این شرکت، گفت: خوشحال هستم امروز ارتباط مناسبی بین نسل جوان و فعال و نسل باتجربه ایجاد شده و جوانان توانسته اند به سمت های مدیریتی دست یابند.

 

وی تاکید کرد: افتخار می کنم شرکت پتروپارس از سال ۷۷ که من در هیأت مدیره آن عضو بودم تا کنون توانسته پیشرفت چشمگیری داشته باشد و هم اکنون در این موقعیت قرار دارد. مهندس زنگنه پدر معنوی پتروپارس است و این شرکت با درایت ایشان پایه گذاری شد.

 

کرباسیان تصریح کرد: شرکت پتروپارس در ابتدای فعالیت رقبای سختی همچون توتال داشت و با وجود شرایط تحریمی که وجود داشته است، توانست به همت مدیران و کارشناسان توانمند به خوبی توانایی خود را ثابت کند.

 

معاون وزیر نفت با اشاره به فعالیت های خوب انجام شده در شرکت پتروپارس، گفت: به طور قطع پیشرفت ها و موفقیت های این شرکت مدیون کارکنانی است که سال ها در آن تلاش کرده اند.

 

کرباسیان با اشاره به اینکه آینده صنعت نفت در دستان شرکت‌های توانمند داخلی است، اظهار کرد: در شرایط تحریم شرکت‌های پتروپارس و اویک باید با اقتدار به فعالیت خود ادامه دهند.

 

وی نقش شرکت های پتروپارس و اویک را در آینده صنعت نفت موثر دانست و افزود: پتروپارس باید تلاش کند تا آینده درخشانی برای صنعت نفت کشور رقم بزند. خوشبختانه امروز در پارس جنوبی از قطر پیش افتاده ایم و این افتخاری برای کشور و وزیر نفت است زیرا این مهم با همت ایشان آغاز شد و ادامه پیدا کرد.

 

کرباسیان افزود: در صورت توافق با شرکت چینی برای پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی، پتروپارس می‎تواند با همکاری این شرکت پروژه طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را پیش ببرد و افتخاری دیگر را رقم بزند. این شرکت در پروژه‌های خود ۸۰ درصد از توانمندی های داخلی و ساخت داخل بهره برده است.

 

وی ادامه داد: ۲۳ پروژه نگهداشت تولید دیگر در برنامه وزارت نفت است و امیدوارم پتروپارس در این پروژه‎ها نقش فعال تری داشته باشد؛ خوش بین هستم که پتروپارس مسیر رشد و ترقی را همچنان به خوبی طی خواهد کرد و فضا برای فعالیت این شرکت به خوبی مهیا است.

 

کرباسیان حضور حمیدرضا مسعودی در شرکت پتروپارس را مفید دانست و گفت: ایشان با تجارب ارزشمند خود و روابط خوبی که با شرکت نفت و گاز پارس دارند می توانند به رشد شرکت پتروپارس کمک کنند.

 

بر اساس این گزارش، آیین تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید شرکت پتروپارس امروز چهارشنبه، ۲۴ بهمن با حضور مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، آیدین ختلان، دستیار ویژه وزیر نفت، علی اکبر پور ابراهیم، مدیرعامل شرکت نیکو، اعضای هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران و مدیران ارشد صنعت نفت در سالن جلسات شرکت پتروپارس برگزار شد.