معرفی بهترین نویسنده جوان دنیا در سال ۲۰۲۱

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرِیون لیلانی، نویسنده سیاه‌پوست آمریکایی برای داستان “لاستر” برنده جایزه ادبیات دیلن توماس شد. نکته جالب برنده امسال این است که در سن ۳۹ سالگی برنده این جایزه شده است. دیلن توماس، شاعر اهل بریتانیا نیز در سن ۳۹ سالگی از دنیا رفت و حالا جایزه دیلن توماس بزرگداشت نویسندگان زیر ۳۹ سال نویسنده‌ای ۳۹ ساله را به عنوان برنده معرفی کرد.

به گزارش ایران آرت، “لاستر” سال گذشته توسط باراک اوباما به عنوان یکی از بهترین آثار سال هم معرفی شد. اوباما درباره اولین اثر نویسنده آمریکایی نوشته بود: “رمانی متهورانه و موفق که دردی را حمل می‌کند و آسیب‌پذیری یک زن سیاه‌پوست را استادانه روایت می‌کند.”

به گزارش ایبنا، هیئت داوران درباره “لاستر” گفته بود: “انتخاب برنده انتخاب سختی بود زیرا آثار حاضر در فهرست نهایی عالی بودند و می‌توانستند برنده باشند. پس از گفت و گوهای فراوان و تفکر زیاد همه به اتفاق تصمیم گرفتند که “لاستر” برنده این رقابت است.”

جایزه “دیلن توماس” توسط دانشگاه “سوانسی” بنیان‌گذاری شده است و از سال ۲۰۰۶ به عنوان یکی از گران‌ترین و معتبرترین جوایز ادبی جهان شناخته می‌شود.

این جایزه به آثار چاپ‌شده به زبان انگلیسی از نویسندگان نوقلم زیر ۳۹ سال تعلق می‌گیرد و گونه‌های ادبی رمان، شعر و نمایشنامه را مورد تقدیر قرار می‌دهد. دیلن توماس در سن ۳۹ سالگی درگذشت و اکثر کارهایش را از ۲۰ تا ۳۰ سالگی به نگارش درآورده بود.