معرفی کتاب شور زندگی

نگام ، فرهنگی ، هنری ، کتاب شور زندگی – داستان پر ماجرای زندگی ون گوگ – کتابی ارزشمند و فوق العاده خواندنی از ایروینگ استون است که از سوی نشر نشانه در اختیار علاقه مندان قرار داده شده است.

 

به گزارش خنیا ، در این کتاب ون گوگ نقاش نه تنها به عنوان یک هنرمند مطرح می شود بلکه به عنوان شخصیتی که زندگی پرآشوب، پر تکاپو و پر عذابش را در قالب داستانی مملو از شور و احساس و عاطفه ارائه می کند – آنچه نمونه اش را در کمتر زمانی می توان یافت.

کتاب شور زندگی

این کتاب، بیوگرافی ونسان ون گوگ از ۲۱ سالگی تا ۳۷ سالگی – که بر اثر فقر و مشکلات روانی خودکشی می کند –  را در قالب داستانی کلاسیک به نمایش می گذارد.

وان‌ گوگ در طول زندگی خود به برادرش تئو نامه‌ های زیادی می‌ نویسد که منابع گرانب هایی برای نگارش این کتاب محسوب می‌ شوند.

تاکنون هیچ هنرمندی به اندازه ون گوگ تحت تاثیر تمایل شدید خود به خلاقیت چنین بی رحمانه به پیش نتازیده و یا تا به این حد از سطحی ترین خوشی های زندگی بشری محروم نگشته است.

نقاش نابغه ای که زندگی اش کشمکشی بی وقفه علیه فقر، سرخوردگی، جنون و نومیدی بود.

در آخر کتاب شور زندگی تعدادی از نقاشی های ون گوگ به شکل سیاه و سفید آمده است که به گفته ناشر از چاپ هفتم به بعد این نقاشی ها به شکل رنگی در کتاب چاپ خواهد شد.