معمای حل‌نشده فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو؛ رئیس پلیس تهران:مردم گزارش دهند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: اگر چه ممکن است مجرمان سایبری در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغ فروش و پیش فروش واکسن کرونا با هدف کلاهبرداری از شهروندان کنند، اما درخواست پلیس فتا از مردم این است که شهروندان برای تهیه دارو‌های مورد نیاز خود به مراکز مجاز و داروخانه‌ها مراجعه کنند.


به گزارش ایلنا؛ سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ، درباره فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو گفت: ما چنین چیزی در ناصرخسرو نداشتیم و در فضای مجازی نیز با مواردی که مشاهده شده است، برخورد کرده ایم.


وی ادامه داد: اگر قرار باشد در فضای مجازی دارو و یا محصولات بهداشتی به فروش برسد، خلاف قانون و غیرقانونی است و دارو باید از مراجع رسمی و داروخانه‌ها تهیه شود. اگر اقدامی در این زمینه در فضای مجازی ببینیم قطعا برخورد خواهیم کرد.


رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: اگر چه ممکن است مجرمان سایبری در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغ فروش و پیش فروش واکسن کرونا با هدف کلاهبرداری از شهروندان کنند، اما درخواست پلیس فتا از مردم این است که شهروندان برای تهیه دارو‌های مورد نیاز خود به مراکز مجاز و داروخانه‌ها مراجعه کنند، چراکه تنها مسیر واقعی دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی صرفاً مجاری قانونی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.


سردار رحیمی درباره دیگر اقدامات پلیس در فضای مجازی گفت: برخورد با اراذل و اوباش در فضای مجازی نیز یکی دیگر از اقدامات ما در این فضا است و افرادی که در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش سلاح می‌کردند شناسایی و بازداشت شده اند. هر کسی بخواهد در فضای مجازی اقدامات مجرمانه داشته باشد، قطعا با برخورد پلیس مواجه خواهد شد.