معمای دستمزد کارگران؛ افزایش ۲۵ درصدی، ۴۰ درصدی یا ۳۰۰ درصدی؟!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره حداقل دستمزد کارگران گفت: پیش بینی افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان دولت در بودجه به این معنی نیست که کارگران هم الزاما باید ۲۵ درصد افزایش حقوق داشته باشند. کارمندان دولت غیر از افزایش حقوقی که می‌گیرند یک سری مزایای رفاهی و کارانه هم دارند و اگر همین مزایا را با شرایط فعلی نگیرند زندگیشان به مشکل می‌خورد.

در هفته‌های اخیر برخی نمایندگان مجلس اعلام کردند که حقوق سال آینده کارگران نباید کمتر از ۴۰ درصد باشد. حتی اگر بگوییم ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کند باز هم با شرایط موجود جوابگوی هزینه‌های زندگی کارگران نیست و عقب ماندگی مزدی کارگران جبران نمی‌شود.فرارو- سال گذشته جلسه شورای عالی کار برای تعیین حقوق و دستمزد کارگران با اعتراض و خروج نمایندگان کارگری از جلسه مواجه شد و مصوبه شورا بدون امضای نمایندگان کارگری ابلاغ و اجرا شد. حالا در اواخر پاییز ۹۹ و در شرایطی که به گفته خود مراجع رسمی، اقلام اساسی تاکنون ۵۰ درصد افزایش قیمت داشتند خبری از برگزاری جلسه شورای عالی کار نیست، اما مطالبه جدی کارگران، افزایش حداقل حقوق است.

به گزارش فرارو، با توجه به ماده ۴۱ قانون کار، نرخ تورم و سبد معیشت خانوار دو ملاک برای تعیین حداقل دستمزد کارگر است، اما هر ساله میان حداقل حقوق کارگران با تورم فاصله وجود دارد، فاصله‌ای که امسال بسیار بیشتر و عمیق‌تر از گذشته شده است. به گونه‌ای که جمعیت کارگری برای هزینه معیشت خود به سختی بسیار افتاده است. طوری‌که خود دولت می‌گوید ۶۰ میلیون جمعیت ایرانی، نیازمند حمایت معیشتی شناخته شدند. در این شرایط حقوق عادلانه کارگران چه باید باشد و چه باید کرد؟

افزایش حقوق کارگران هم ۲۵ درصد است؟!

روز گذشته دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه حداقل دستمزد کارگران در شورای عالی کار تعیین می‌شود، تاکید کرد: پیش بینی افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان دولت در بودجه به این معنی نیست که کارگران هم الزاما باید ۲۵ درصد افزایش حقوق داشته باشند.

هادی ابوی با اشاره با پیش بینی افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان در بودجه ۱۴۰۰ درباره احتمال تصویب افزایش ۲۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال آینده ابراز عقیده کرد و گفت: کارمندان دولت غیر از افزایش حقوقی که می‌گیرند یک سری مزایای رفاهی و کارانه هم دارند و اگر همین مزایا را با شرایط فعلی نگیرند زندگیشان به مشکل می‌خورد.

وی افزود: اوایل به کارگران بن کارگری می‌دادند که با آن مایحتاج ضروری خود را تامین می‌کردند. امروز وجه آن را می‌دهند و ما بار‌ها اعلام کرده ایم که شیوه غلط پول دادن را حذف کنند و به جایش به کارگران کالا بدهند یا بخشی از اقلام و کالا‌های اساسی سبد معیشت آن‌ها مثل مرغ و روغن را تامین کنند تا زندگی آن‌ها بهتر و هزینه هایشان کمتر شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ادامه داد: جامعه کارگری از توزیع بن کارت‌های کارگری راضی بود، چون حداقل‌های زندگی سرسفره هایشان بود از طرفی این کار در کنترل بازار هم اثر داشت، چون وقتی به یکباره چند میلیون روغن با بن خواربار توزیع می‌شد کارگران دیگر سراغ بازار آزاد نمی‌رفتند و قیمت‌ها به طرز عجیبی در بازار رشد نمی‌کرد و از این جهت کنترل کننده تورم خیلی از اقلام سبد مصرفی کارگران بود.

ابوی تصریح کرد: اگر دولت می‌خواهد حقوق کارمندانش را ۲۵ درصد افزایش بدهد، اختیار دارد و شاید این درصد افزایش کفایت کند و پاسخگوی زندگی کارمندان باشد، ولی در مورد حداقل دستمزد کارگران شورای عالی کار تصمیم گیری می‌کند.

این مقام مسئول کارگری متذکرشد: پایه و حداقل مزد کارگران در شورای عالی کار توسط نمایندگان کارگری و کارفرمایی و دولت تعیین می‌شود؛ یعنی باید در شرایط مساوی و برابر گفتگو و رقمی که تامین کننده زندگی کارگران باشد، مشخص شود.

ابوی گفت: در هفته‌های اخیر برخی نمایندگان مجلس اعلام کردند که حقوق سال آینده کارگران نباید کمتر از ۴۰ درصد باشد. حتی اگر بگوییم ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کند باز هم با شرایط موجود جوابگوی هزینه‌های زندگی کارگران نیست و عقب ماندگی مزدی کارگران جبران نمی‌شود.

وی بیان اینکه بحث درآمد و حقوق کارمندان دولت با کارگران از هم متفاوت است، اظهار کرد: اینطور نیست که، چون در بودجه درصد افزایش حقوق کارکنان دولت ۲۵ درصد پیش بینی شده کارگران هم الزاما باید ۲۵ درصد باشد ضمن آنکه کارگران در بودجه از ردیف اعتباری برخوردار نیستند.