معمای مرموز بشقاب پرنده ها؛ هیچ توضیحی برای اشیا ناشناخته وجود ندارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_جامعه اطلاعاتی آمریکا گزارش پنتاگون درباره مشاهدات مربوط به بشقاب پرنده‌ها را منتشر کرد.

انتشار این گزارش اما نتوانست به پرسش‌های بسیاری از مردم جهان درباره بشقاب پرنده‌ها، اجسام ناشناس و موجودات فضایی پاسخ روشنی بدهد.جامعه اطلاعاتی آمریکا در سندی که روز جمعه ۲۵ ژوئن (۴ تیر) منتشر کرد گفته است هیچ توضیح روشن و یکسانی برای اشیا ناشناخته و بشقاب‌پرنده‌ها وجود ندارد.

بدین گونه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و جامعه اطلاعاتی آمریکا با توضیحاتی که دادند ابهامات را برطرف نکردند.

این گزارش نخست به کنگره آمریکا ارائه شده و سپس در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

گزارش می‌گوید اطلاعات کافی در ارتباط با بشقاب پرنده‌ها در دست نیست و هیچ نشانه‌ای نیز از حیات احتمالی موجودات فضایی وجود ندارد.

در گزارش پنتاگون ۱۴۴ مورد مشاهده خلبانان ارتش بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۱ نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و ماهیت آنها تعیین شده است.

بر اساس این گزارش تنها یک شی پرنده که احتمالا “یک بالون بزرگ در حال خالی شدن از باد” بوده و دیگری نیز یک شی پرنده ناشناس که غیرقابل توضیح باقی مانده مورد توجه قرار گرفته است.

این گزارش به جای پاسخ به پرسش‌ها به ابهامات و سئوالات جدیدی دامن زده است.

ویدئوهای منتشر شده توسط پنتاگون در سال گذشته در مورد سه شی در پرواز که به عنوان اشیا “ناشناس” طبقه‌بندی شده بودند، شایعاتی را مبنی بر اینکه آمریکا ممکن است اطلاعاتی درباره زندگی موجودات فضایی هوشمند داشته باشند دامن زده بود.

باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز اواسط ماه مه در یک برنامه تلویزیونی به برخی گمانه‌زنی‌ها دامن زد. اوباما گفت: «چیزهایی درباره موجودات فضایی وجود دارد که من نمی‌توانم در اینجا بیان کنم. اما تصاویر ضبط شده‌ای از اشیا در آسمان وجود دارد که ما دقیقا نمی‌دانیم آنها چیستند و نمی‌توانیم نحوه حرکت آنها را توضیح دهیم.»

سال گذشته وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از تشکیل ستادی خبر داده بود که ماموریت آن تحقیق بر روی “پدیده‌های هوایی شناسایی‌ نشده” بود.

در پایان ماه آوریل پنتاگون فیلمی را هم منتشر کرد که سه خلبان نظامی آمریکا از مشاهده جسمی شبیه به بشقاب پرنده گرفته بودند.