مقام اطلاعاتی آمریکا: عراق میدان نفوذ و جنگ نیابتی تهران در سال ۲۰۲۱/ جمهوری اسلامی به‌دنبال حضور دائمی نظامی در سوریه، بی‌ثبات سازی یمن و تهدید اسرائیل

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، آوریل هینز مدیر اطلاعات ملی آمریکا در حالیکه چین را اولویت بی‌نظیر برای جامعه اطلاعاتی خود برشمرد و در عین حال ادعاهای امنیتی را علیه ایران مطرح کرد.


مدیر اطلاعات ملی آمریکا در حالیکه چین را اولویت بی‌نظیر برای جامعه اطلاعاتی خود برشمرد و در عین حال ادعاهای امنیتی را علیه ایران مطرح کرد.


آوریل هینز روز چهارشنبه در نشست کمیته اطلاعات سنای آمریکا که با حضور چند مقام امنیتی دیگر از جمله مدیر اف بی آی و رئیس سیا برگزار شد، این ادعا را مطرح کرد.


وی افزود: تهران به دنبال طرح قدرت در کشورهای همسایه، منحرف کردن فشار بین‌المللی و به حداقل رساندن تهدیدهای ثبات رژیم است.


مدیر اطلاعات ملی آمریکا ادامه داد: عراق در سال آینده میدان جنگ اصلی نفوذ ایران خواهد بود اما تهران همچنین به دنبال حضور دائمی نظامی در سوریه، بی ثبات سازی یمن و تهدید اسرائیل است.


وی افزود: خشونت‌های تکراری بین اسرائیل و ایران، فعالیت قدرت‌های خارجی در لیبی و درگیری‌ها در مناطق دیگر از جمله آفریقا و خاورمیانه، ممکن است تشدید یا گسترش یابد.