مقررات جدید سفر به دبی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ در جدیدترین مقررات پروازهای ورودی به امارات، مسافران موظفند تست پی‌سی‌آر کرونا با اعتبار ۷۲ ساعت در فرم پرینت و با امضا و مهر را در فرودگاه ارائه دهند.

جواب تست باید به زبان انگلیسی و از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

تست‌هایی که به طور سریع انجام می‌شوند قابل قبول نیستند و پاسخ ایمیلی تست هم مورد پذیرش نیست و مسافران زیر ۱۲ سال هم از ارائه تست معاف هستند.

این قانون حتی برای مسافرانی که قصد ورود به امارات را ندارند و تنها به صورت ترانزیت در فرودگاه امارات هستند نیز الزامی است.

در بدو ورود به فرودگاه امارات از تمامی مسافران تست گرفته خواهد شد و تا زمان اعلام نتیجه باید در قرنطینه بمانند. در صورت مثبت بودن این تست نیز مسافر با هزینه خود در مکان مشخصی قرنطینه خواهد شد.

همچنین مسافرانی که ۱۴ روز قبل از سفر به امارات به هند، نیجریه و آفریقای جنوبی سفر کرده‌اند اجازه استفاده ترانزیت از پرواز امارات را ندارند. افراد مقیم و دارندگان ویزای امارات اما از این قاعده مستثنی هستند.

داشتن بلیط رفت و برگشت برای مسافران ایرانی امارات نیز الزامی است. کسانی که فقط بلیط رفت داشته باشند اجازه پرواز نخواهند داشت. این قانون شامل اتباع امارات و کسانی که اقامت این کشور را دارند نمی‌شود.

برای کسانی که از امارات قصد بازگشت به ایران را دارند، تست منفی کووید ۱۹ با اعتبار ۹۶ ساعت قبل از پرواز الزامی است. این افراد همچنین باید فرم خوداظهاری و تعهدنامه را نیز تکمیل کنند. این قانون شامل کودکان زیر هشت سال نمی‌شود.