ممانعت از آزادی زهرا محمدی, فعال فرهنگی اهل سنندج علیرغم تامین وثیقه صادره

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعلیرغم تامین مبلغ وثیقه صادره برای آزادی “زهرا محمدی” فعال فرهنگی, ساکن سنندج و از اعضای انجمن فرهنگی – اجتماعی “نوژین” دستگاه قضائی از آزادی وی ممانعت بعمل آورده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, “زهرا محمدی”, فعال فرهنگی, ساکن سنندج و از اعضای انجمن فرهنگی – اجتماعی “نوژین”, که با توجه به اتمام مراحل بازجوئی و پس از تبدیل قرار بازداشت به وثیقه قرار وثیقه ای به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان تبدیل شد علیرغم تامین وثیقه مذکور از سوی خانواده وی اما در پی ممانعت “قاضی شاهگلدی”, رئیس شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج از آزادی وی ممانعت بعمل آورده است. 

بنقل از یک منبع مطلع: با توجه به اتمام بازجوئی از” زهرا محمدی” از بیش از ۱ ماه پیش از آن زمان وی در کانون اصلاح و تربیت شهر سنندج به صورت بلاتکلیف محبوس شده است. 
این منبع مطلع همچنین گفت؛ ابن فعال فرهنگی یک بار روز چهارشنبه ٢٧ شهریور بدون اطلاع وکیل بە شعبە‌ ۲ دادگاه انقلاب سنندج منتقل شدە بود که پس از اطلاع وکیل و خانواده وی و با اعتراض نسبت به این موضوع، مجددا به زندان منتقل شد.

زهرا محمدی, در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۸ در پی یورش مأموران اداره اطلاعات سنندج به منزل شخصی وی هم زمان با ۲ عضو دیگر انجمن نوژین بازداشت شد. خانواده این فعال مدنی روز پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸،‌ پس از گذشت  ۸ روز از بازداشت فرزندشان  توانستند با وی ملاقات کنند.