مناظره دوم، از بهشت رانده، در زمین مانده / یادداشت

✍️نصرت الله محمودزاده

مناظره در مرحله نیمه‌نهایی برخلاف تصور، نمایش سرد و خواب‌آور بود و برای جبران شکست ۷-۰ صفر مردم در برابر شورای نگهبان، پناه بردند به پیروزی ۳-۰ تیم ملی فوتبال در برابر بحرین که کمی خوش باشیم.

انگار انتخابات ریاست جمهوری برای آذری‌ها بود و نامزدها اول تا زانو به سمت آذربایجان تعظیم کرده و با تمنا می‌گفتند«یاشاسین»

بعد هم تیتر رسانه‌ها شد«یاشاسین آذربایجان»

می‌بینی همتی، چه مشغله‌ای راه انداختی؟ هر چه مشهدی و لر شدند عاشق آذری. امشب نرخ سهام آذری‌ها ۲۰٪ افزایش داشته. نکنید، زشته به‌خدا. گفته بودم بروی نزد ظریف که آداب حصر نشینی بیاموزی نه اینکه با پرونده سرّی حسینه کاخ سفید و اشغال سفارت عربستان برگردی و دست کنی تو لانه زنبور مناظره. یک‌هو زدی به سیم آخر و گوشه‌ای از پرده ارز۴۲۰۰ را کنار زدی؟

هرچی این جبهه پایداری‌ها بهت حمله کنند، حق دارند. یعنی گذرت به مسکو نمی‌افتد؟

بعد از معاش آذری‌ها، نوبت به کولبر، سوخت‌بر و معلولین و هرچه از کارافتاده رسید که انگار ۸۵ میلیون مستحق جمع شدند تو ایران؛ البته بی‌راهم نیست، چون هرچه نخبه‌ای رفتند به جهنم قاره سبز و آبرودارها هم در میکده سکوت ساغری کنند.

رسیدیم به باز شدن بخت خانم‌ها، حقوق خانه‌دارها، ۵۰۰ میلبون وام ازدواج، صیانت از خانم‌ها، بی‌سرپرست‌ها.

پدر ۵۰٪ رأی خانم‌ها بسوزد که نامزدها عقد نکرده، زن‌‌ذلیل شدند. امشب در کانون گرم خانواده‌های چپ و راست چه ماجراها که نداریم!!!.

ببینید نامزدها، شرط رأی خانم‌ها این است که معاون اول و ۵۰٪ وزرا از زن باشند، و دیگر هیچ.

یکی از پوششی‌ها‌ طوری از بحران فرزندآوری صحبت کرد که انگار همه بایستی بعد از مناظره بروند اتاق‌خواب و سه شیفت وارد (میدان) شوند که البته با در بسته روبه‌رو شدند. نگو جوانان بیکار اتاق‌خواب اولیای خود را پلمپ کردند و گفتند، «تکلیف همین‌هایی که زاییدید را روشن کنید، بعد بروید دنبال ……… زشته به خدا!!!!! جیک‌جیک نامزدیت بود، فکر عیالوایت نبود؟» از هول وام ازدواج، گرفتار زندگی خالی از مسکن و اشتغال شدن

راستی، دقت کردید؟؟؟ تا وقت نامزدها تمام می‌شد و مجری میکروفن را قطع می‌کرد، همه از خالی‌بندی همدیگر می‌زدند زیر خنده. وعده، پشت وعده؛ عین مهریه، کی داده، کی‌دیده!!

وقتی قرار شد مثل تام‌و ‌جری به جان هم نیافتند و چون حرف حساب نداشتند، وقت اضافه هم می‌‌آوردند. خدایی، به گمان شما همین مجری، آقای حیدری، بهتر از نامزدها حرف نمی‌زد؟ باوقار، متین، حساب‌شده و با برنامه. مدیر رسانه باید به جای او یکی از مجری‌های تندرو و بی‌ترمز شبکه۳ را انتخاب می‌کرد که هم‌زبان اکثریت نامزدهاست. یک مجری که اول سروصدا کند و بعد فکر کند که چه گفته.

کاش وزیر نیرو حرف گوش می‌کرد و در این ساعت کوس خاموشی می‌زد. به قول مازنی‌ها( شو سیاه، گو سیاه»«شب سیاه، گاو سیاه»

تا اینجا که نه خانی از شورای نگهبان آمد و نه خانی به دل مردم نشست. برویم برای فینال؟

آرزو بر یارانه‌بگیرها، عیب نیست.

اجازه دهید از گذرگاه بی‌خیال‌ها خارج شویم

ما چقدر ساده بودیم، روح‌الله

تو بگو، رسم براین بود که بر ما می‌رود؟

روزگاری تهی از کرامت انسانی؟

تخم این نیرنگ شرقی‌ست یا که ز غرب؟

تو اگر بودی، چه می‌کردی، ها؟

ز بهشت رانده، در زمین مانده.

راست گفتی، از ماست که بر ماست.

✍️ دیدگاه شما 🙏