مهاجم بوشهری پورتو، دهمین گلساز برتر اروپا/طارمی بالاتر از رونالدو، بنزما و لوکاکو

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ مهدی طارمی در رده دهم بهترین بازیکنان اروپا در زمینه گلزنی و گلسازی و بالاتر از ستاره هایی همچون رونالدو، بنزما، مولر و لوکاکو قرار گرفت.

فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ رقابت های فوتبالی در اروپا نیز به پایان رسید و پرداختن به آمار و ارقام به ثبت رسیده در لیگ های اروپایی قابل توجه است. وب سایت GiveMeSport در مطلبی به بررسی موثرترین بازیکنان فوتبال اروپا در فصل گذشته در زمینه گلزنی و گلسازی پرداخته است.

در این لیست ۳۰ نفره که با در نظر گرفتن مجموع گلهای زده و گل های ساخته شده، بازیکنان رتبه بندی شده اند، مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو با تأثیرگذاری مستقیم بر روی ۴۱ گل پورتو در طول فصل گذشته، رتبه فوق العاده ۱۰ را از آن خود کرد.

طارمی در این بخش بالاتر از بازیکنان بزرگی چون کریستیانو رونالدو، روملو لوکاکو، کریم بنزما، هونگ مین سون، توماس مولر، محمد صلاح، مارکوس رشفورد، ممفیس دپای و… قرار گرفت.

طارمی که فصل درخشانی را در پورتو سپری کرد، در ابتدای فصل آنچنان توسط سرجیو کونسیسائو سرمربی بندرنشینان به کار گرفته نشد اما در ادامه با اثبات توانایی و شایستگی هایش، به مهره اصلی و غیرقابل جانشین خط حمله پورتو تبدیل شد و چندین ماه نیز عنوان بهترین بازیکن ماه پرتغال را از آن خود کرد.