مهدی کروبی خطاب به آقای خامنه‌ای: بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را ندارید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، مهدی کروبی در نامه‌ای به آیت الله علی خامنه‌ای درباره شلیک موشک سپاه به هواپیمای مسافری نوشت که «هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید».

آقای کروبی در ابتدای این نامه اعلام کرد که از مدتی پیش در حال نوشتن یک نامه «مفصل و جامع» به رهبر جمهوری اسلامی «در ارتباط با وضعیت اسف بار کشور»است.

وی در این نامه تاکید کرد که این وضعیت «نتیجه سوء مدیریت و دخالت های بی‌جای» رهبر جمهوری اسلامی «در تمامی امور کشور است».

اصل نامه:

باسمه تعالی

آیت‌الله خامنه‌ای
سلام علیکم

مدتی است در حال تنظیم نامه ای مفصل و جامع به شما در ارتباط با وضعیت اسف بار کشور که نتیجه سوء مدیریت و دخالت ها بی جای جنابعالی در تمامی امور کشور است، هستم. اما امروز پس از سه روز انکار و فریب وقیحانه خبر شلیک موشک خودی و سرنگون شدن هواپیمای مسافربری و داغدار شدن خانواده هایی که عزیزان شان در آن پرواز بودند، آنهم پس از آنکه تشت رسوایی این موضوع توسط غربی ها از بام افتاده بود، تصمیم گرفتم در نامه ای کوتاه نکته مهمی را به شما یادآور شوم.

جنابعالی به عنوان فرمانده کل قوا مسئولیت مستقیم این امر را بر عهده دارید، بفرمایید آیا در صبحگاه چهارشنبه در جریان این فاجعه بودید؟ یا همانطور که رسانه های نزدیک به شما مدعی اند شما روز جمعه در جریان این موضوع قرار گرفته اید؟ اگر در جریان بودید و با علم به موضوع به مسئولان نظامی و امنیتی و تبلیغاتی اجازه فریب مردم را دادید پس بدا به حال شما که بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید.

البته این رسوایی تنها موردی نیست که مسئولیت مستقیم آن به شما بر می گردد. فقدان رسیدگی دقیق به ماجرای قتل های زنجیره ای، تقلب در انتخابات و سرکوب خونین معترضین۸۸ ، سرکوب معترضین ۹۶ و نهایتاً مردم به ستوه آمده در ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸ و اگر آنطور که می گویند در جریان این فاجعه نبودید و پیگیر کشف حقیقت هم نشدید پس بفرمایید چه فرمانده کل قوایی هستید که آنان اینچنین شما و کشور را به بازی می گیرند؟ در این حالت هم مشخص است که فاقد شرط تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافى براى رهبرى هستید.

والسلام
مهدی کروبی
۲۱ دی ۱۳۹۸
جماران

منبع: سحام

1 دیدگاه برای «مهدی کروبی خطاب به آقای خامنه‌ای: بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را ندارید»

 • دی ۲۲, ۱۳۹۸ در t ۸:۵۸ ب٫ظ
  Permalink

  مردم سراسر ایران علیه رهبر و سپاه شعار می دهند
  در استان کردستان که پمپئو دوحزب تروریست کوموله و دموکرات کردستان را از مغلطه بازی مارکسیستی روسی و دودوزه بازی انداخت بیرون ، یا ساکت هستند ، یا چند تا از همان فدایی ، توده ای ها امده اند بیرون شعار انحرافی مربوط به ۵۷ تا ۶۰ میدهند : نان ، کار ، ازادی ، حکومت شورایی ! یعنی همین اسد ، صدام ، کاسترو ، ویتنام ، قذافی ، که نه ازادی دارند ، نه کار ، نه نان ، اما یک دیکتاتور مادام العمر فاسد تبه کار دروغ گو مزدور روسیه دارند ، مثل همین ملاها .
  خبری فوری از پایگاه موشکی خسرو روزبه :
  محمود دولت ابادی و ملیحه محمدی هم در یک نامه عذر خواهی کردند از ملت ایران ، پرزیدنت ترامپ ، نخست وزیر کانادا ، دولت و مردم اوکراین :
  ما دو تا اگر چه مارکسیست لنینیست هستیم و هوادار حکومت نان ، کار ، ازادی ، شورایی با سس آخوندی ، اما مثل این مادر قحبه های گوادلوپیست ، سکولار خلقی ، شونیست ، …. نیستیم که انرا لای زر ورق مخالفت با سپاه عزیز چه گوارایی ، و خامنه ای شاملو پرور ضد ایران و ضد زن ، بپیچیم و نمی توانیم بیائیم در این رسانه های با بودجه امریکا و انگلیس و هلند و المان و فرانسه ، یا بودجه عربستان ، سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر اورواسیای پوتین ـ دوگین با بی شرمی فرافکنی کرده ، از بیضه های ورم کرده پوتین ( از مالش بی دریغ همه کامنت گزاران رادیو فردا و کیهان لندن….) و منافع روسیه دفاع و کت و دامن سلطنت بپوشیم و خایه های روسی خود را که دائم از زیر ان بیرون میزند ، پنهان کنیم .
  ما روسی هستیم و مارکسیست و پیرو مولا علی گلسرخی ، ایت الله کیانوری ، ایت الله العظمی طبری ، و فرزند خلف انها خمینی ضد امپریالیست و جانشین بر حق او علی خامنه ای که در فحاشی با همه چریک ها و توده ایها برابری میکند ، چون پیرو مکتب شاملو است (به فروغ گفت جنده). بنابراین ما نمی توانیم مثل اینها باشیم :
  نوریزاده ، چالنگی ، میلانی ، تابان ، نیکفر ، بقراط ، نقره کار ، میبدی ، بهبهانی ، نوری علا ، سازگارا ، هودشتیان ، ارین ، مهدوی ازاد ، پارسا ، کشتگر ، مالجو ، علیجانی ، اعتمادی ، حیدریان ، فتاه پور ، رقیه ، امین ، جوادی ، همایون ، مینا ، مهتدی ، همن سیدی ، کانون نویسندگان ( بعد از تایید سردار سپاه تازه اعلامیه داده) ، جلیل روشندل ، متین ، ندیمی ، برزگر ، فاروقی ، امیر طاهری ، امیر احمدی ، ممبینی ، صداقت ، زارعی ، آشوری ، منفرد زاده ، فرهادی ( بعد از کانون نویسندگان ، بعد از سردار سپاه ، …. اعلامیه داد ) ، مادران فلان ، چریک فدایی ، حزب چپ ، اتحاد جمهوری خواهان ، جبهه توده ایها در ملی اروپا ( هنوز اعلامیه نداده اند ) ، ۱۴ معصوم و شرکا ، قلیان و رفیقش ، اسانلو و سندیکاهای ملا روسی ، اکبر گنجی ، علی افشاری ، مجید محمدی و تحکیم وحدتی های ققنوسی و فرشگردی دیگر ، ……
  اینها ا ز ما پیشرفته تر هستند در خیانت و فرافکنی و بزرگ کردن جنایت کار قاسم ، رفیق پوتین ، دشمنی با امریکا و اروپا در قلب امریکا و اروپا ، با بودجه کشورهای امریکایی وا روپایی !
  اینها نسل جدید ک گ ب هستند یعنی برای اف اس بی مزدوری میکنند که رهبر شان پوتین غلط انداز است ، رهبر ما استالین جنایت کار بی شرم بود .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.