مهدی کوخیان؛ اعلام اعتصاب غذا توام با دوختن لب

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر پی ممانعت دادستان شهرستان مراغه با مرخصی درمانی و همچنین ممانعت از اعزام “مهدی کوخیان” به مرکز درمانی خارج از زندان مراغه این زندانی سیاسی با دوختن لبهای خود دست به اعتصاب غذا زد و سپس به بند قرنطینه این زندان منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۸, “مهدی کوخیان”, فعال تلگرامی و زندانی سیاسی محبوس در زندان مراغه که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس خود میباشد در پی ممانعت دادستان این شهر با درخواست مرخصی استعلاجی وی و اعزام وی به مرکز درمانی خارج از زندان با دوختن لبهای خود اعلام اعتصاب غذا کرد و سپس از بند زندان خارج و به قرنطینه این زندان منتقل شد. این زندانی سیاسی با موارد متعددی از رفتارهای قهرآمیز توسط مسئولان زندان مراغه و سایر مسئولان قضائی دست به گریبان است. 

بنقل از یک منبه مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ مهدی کوخیان, زندانی سیاسی محبوس در زندان مراغه که بارها از سوی مسئولان این زندان و دادستان این شهر مورد اذیت و آزار قرار گرفته در پی بروز مشکلات جسمانی جدی که به زمان بازداشت وی و نگهداری طولانی مدت وی در شرایط نامتعارف که نتبجه آن بروز عفونت در قسمتهائی از بدن وی شد. امری که به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در حال حاضر به یک مشکل حاد تبدیل شده است و مهدی برای درمان خود درخواستی جهت مرخصی استعلاجی به مسئولان زندان داد که این درخواست با مخالفت دادستان شهرستان مراغه مواجه شد و این زندانی سیاسی در اعتراض به نوع رفتارهای ناعادلانه با وی محرومیت از حق مرخصی استعلاجی و درمان با دوختن لب های خود دست به اعتصاب غذا زد و در حال حاضر در بند قرنطینه زندان مراغه بسر می برد. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ با وجود توصیه پزشکان بهداری زندان مراغه برای اعزام مهدی کوخیان به مراکز درمانی خارج از زندان، دادستان از اعزام وی به بیمارستان و یا موافقت با مرخصی استعلاجی وی جلوگیری می‌کند و در پاسخ به پیگیری‌های خانواده مهدی کوخیان گفته است که تا زمان برگزاری انتخابات باید مهدی کوخیان در زندان بماند، بعد از اینکه نامزد مورد نظر ما رای آورد کار ما با او تمام می‌شود!

مهدی کوخیان, فعال مدنی و تلگرامی محبوس در زندان مراغه, در پی بروز درگیری لفظی با یکی از زندانیان جرائم خشن و غیرسیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بدون درمان علیرغم بروز جراحات بر سر و صورت این زندانی سیاسی به قرنطینه این زندان منتقل شد.