مواد خوراکی در ایران ۱۱ درصد گران و در جهان ۹ درصد ارزان شد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در حالی که مطابق اعلام فائو قیمت مواد غذایی در جهان طی سال جاری میلادی ۹ درصد کاهش یافته، داده‌های مرکز آمار ایران حاکی از افزایش ۱۱ درصدی متوسط قیمت مواد خوراکی در این کشور است.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز پنج‌شنبه اعلام کرد شاخص قیمت مواد غذایی در جهان طی ماه ژوئن برای نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت و روند نزولی این شاخص که با آغاز شیوع ویروس کرونا تشدید شده بود، متوقف شد.بر پایه اعلام فائو شاخص قیمت سبد مواد غذایی شامل غلات، دانه‌های روغنی، لبنیات، گوشت و شکر در ماه گذشته میلادی به ۹۳.۲ واحد رسید و در مقایسه با ماه مه ۲.۴ درصد افزایش یافت.شاخص مواد غذایی با ۱۱.۱ درصد کاهش از ۱۰۲.۵ واحد در ماه ژانویه ۲۰۲۰ به ۹۱.۱ واحد طی ماه مه گذشته کاهش یافته بود. با وجود رشد این شاخص در ماه ژوئن، متوسط قیمت مواد غذایی در سال جاری میلادی تاکنون ۹ درصد کاهش یافته است.    کرونا قیمت مواد غذایی را کاهش داد؛ بهای قند ۱۹ و روغن ۱۲ درصد پایین آمد.

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران نیز نشان می‌دهد که متوسط قیمت مواد خوراکی در این کشور هم طی خرداد ماه گذشته(۲۱ مه تا ۲۰ ژوئن) ۲.۴ درصد نسبت به اردیبهشت(۲۰ آوریل تا ۲۰ مه) افزایش یافته است. اما شاخص مواد خوراکی از ۲۲۳.۹ واحد در دی ماه(۲۲ دسامبر تا ۲۰ ژانویه) به ۲۴۸.۴ واحد رسیده که حکایت از افزایش نزدیک به ۱۱ درصدی دارد.

در روزها و هفته های نخست شیوع ویروس کووید- ۱۹ ترس از کمبود مواد غذایی موجب هجوم شهروندان در بیشتر کشورها به فروشگاهها برای خرید موادغذایی شد و برخی کارشناسان حتی احتمال می دادند به دلیل توقف حمل ونقل مواد غذایی ممکن است قحطی زودگذری نیز پدیدار شود. در حالی که نرخ تورم در بیشتر کشورهای جهان زیر ۵ درصد است دایران اما نرخ تورم سال قبل ۴۰ درصد اعلام شدو با توجه به افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت واردات مواد غذایی و به ویژه افزایش قیمت خوراک دام و طیور قیمت گوشت ، شیر ، مرغ و تخم مرغ ،شکر و چای در ایران در بهار امسال روند فزاینده ای را تجربه کرده است. این درحالی است که مصرف در کشورهای جهان روند فزاینده نداشته است و نرخ تورم مواد غذایی تثبیت یا کاهش داشته است.