موافقت دیوان عالی با اعاده دادرسی مرتضوی بابت قتل‌های ۸۸ در بازداشت‌گاه کهریزک

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ ماجرای کهریزک در سال ۸۸ و قتل هایی که با دستور و نظارت سعیدمرتضوی و حمایت مجتبی خامنه ای و احمدی نژاد رخ داد تا ابد لکه ننگی ست بر دامان حاکمیت و قوه قضاییه که اجازه داد قاضی قاتل از تیغ عدالت جان سالم به در ببرد و امروز باپررویی می خواهد با بازگشت به قوه قضاییه ، مهر تاییدی بزند بر خوی درنده خویی حاکمیت

دیوان‌عالی کشور با درخواست سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، برای اعاده دادرسی در پرونده کشته‌شدگان اعتراض‌های ۱۳۸۸ در بازداشت‌گاه کهریزک موافقت کرده و امروز این دادگاه برگزار می‌شود..

بنابر این گزارش، از ساعت ۱۰ صبح امروز، در شعبه ۸ دادگاه کیفری یک استان تهران، نخستین جلسه رسیدگی دوباره با حضور متهم و شاکیان پرونده ازجمله عبدالحسین روح‌الامینی، نماینده فعلی مجلس برگزار می‌شود.

پنج تن از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های ۱۸تیر ۸۸؛ محمد کامرانی، امیرجوادی‌فر، محسن روح‌الامینی، احمد نجاتی کارگر و رامین آقازاده قهرمانی، در بازداشتگاه کهریزک کشته شدند.

با شکایت اولیای دم محمد کامرانی، امیرجوادی‌فر، محسن روح‌الامینی، دادگاهی برپا شد و نهایتا بابت معاونت در قتل محسن روح‌الامینی که پدرش عبدالحسین روح‌الامینی از چهره‌های شاخص اصول‌گرا بود، سعید مرتضوی، دادستان تهران در تیر ۸۸، به دو سال زندان و به انفصال دائم از خدمات قضایی و پنج سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده.

دیوان عالی کشور زمانی اعاده دادرسی را می‌پذیرد که در روند دادرسی یا حکم دادگاه، نقض آشکار شرعی دیده شود.

گفته می‌شود مرتضوی دوسال زندان‌اش را گذرانده و حالا احتمالا پی‌ آن‌است که انفصال‌های‌اش از خدمات قضایی و دولتی را رفع کند.ر