موسوی لارگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس: طرح سوال از رئیس جمهور تحویل رییس مجلس شده است/ پرونده تخلفات روحانی را به قوه قضائیه ارسال کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ طراح اصلی سوال از رئیس جمهور با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور می تواند برای کشور و مردم مفید باشد، گفت: با طرح سوال از رئیس جمهور، می توان پرونده تخلف وی از قانون را به قوه قضائیه ارسال کنیم.

 حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور در مراحل اجرای قانون و همچنین عدم اجرای دقیق قانون از جمله لایحه بودجه سالانه تخلفاتی دارد، گفت: ما نمایندگان خواهان رسیدگی به این تخلفات از سوی قوه قضائیه هستیم و در همین راستا می خواهیم با طرح سوال از وی در صحن مجلس، پرونده تخلف وی را به قوه قضاییه ارسال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین نتایج طرح سوال از رئیس جمهور می تواند ارجاع تخلف وی به قوه قضائیه باشد، افزود: اگر پرونده تخلفات رئیس جمهور به قوه قضائیه ارسال شود، قوه قضائیه می تواند آنرا بررسی و در صورت احراز تخلف با وی برخورد قانونی داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور تحویل رئیس مجلس شده، تصریح کرد: در حال حاضر ما منتظر تعیین وقت از سوی مجلس جهت حضور رئیس جمهور در صحن مجلس هستیم.

حجت الاسلام موسوی لارگانی افزود: طرح سوال از رئیس جمهور فوایدی برای مردم و کشور دارد و برخلاف تصور عده ای، نمایشی نیست و می تواند خروجی مهمی داشته باشد.

وی تاکید کرد: نمایندگان طراح سوال از رئیس جمهور هم منافع ملی را در نظر دارند و هم منافع مردم را.

سید ناصر موسوی لارگانی (زاده ۵ شهریور ۱۳۴۲) نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ فلاورجان در دوره هشتم، نهم ، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی ، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، عضو سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دارای تحصیلات حوزوی و کارشناسی ارشد تاریخ اسلام و DBA مدیریت استراتژیک است.

لارگانی در اظهار نظری در مورد کارمندان سازمان امور مالیاتی گفته بود : «بسیاری از شرکت‌ها، افرادی را به عنوان مشاور خودشان انتخاب کردند که ید طولایی در سازمان امور مالیاتی داشتند. این‌ها روزنه‌ها و راه‌های فرار مالیاتی را خوب بلدند. این افراد برای شرکت‌ها، صورت دفتر‌های غیرواقعی آماده می‌کنند.»[۱]

وی همچنین از مخالفان تفکیک دو وزارت‌خانه بازرگانی و صمت بود و در این مورد گفته بود: «این طرح باعث افزایش بی رویه واردات شده و تولید و به تبع آن صادرات را به خطر می اندازد.»
لارگانی در نطق صریحی در پارلمان روز تصویب برجام را یکی از سیاه‌ترین روزهای مجلس اعلام کرد و خطاب به روحانی گفت : «روزی که رهبری فرمودند” من مذاکره را بیهوده می دانم ” برخی به مانند عمرو عاص نظام را به سمت مذاکره بردند؛ حال شما را چه شده که بعد از این اعتماد نافرجام به کدخدای پوشالی‌تان، تهدید می کنید که به مردم می گوییم که کشور را چه کسی تعطیل کرده است.این تریبون مقدس شاهد است که در روز تصویب برجام که یکی از سیاه‌ترین روزهای مجلس بود چه قسم هایی در اثبات حقانیت برجام و ضمانت آمریکا خورده شد؛ حال با این سابقه تاریخی که از دیپلماسی‌تان در ذهن داریم دلیل اصرار شما به تصویب لوایح چهارگانه را نمی‌فهمیم. »