مولود چاووش اوغلو: “بازی بزرگی را از میان بردیم.”

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با اعلام اینکه تلاش میشود تا دولتی تروریستی در سوریه تاسیس شود، گفت: “بازی بزرگی را از میان بردیم.”

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با اعلام اینکه تلاش میشود تا دولتی تروریستی در سوریه تاسیس شود، گفت: “بازی بزرگی را از میان بردیم.”

چاووش اوغلو طی سخنرانی اش در “شب دوستان هلال احمر” که از سوی شعبه آنتالیای سازمان هلال احمر ترکیه برگزار شده بود، ابراز داشت که به سازمانهایی چون هلال احمر ترکیه، اداره آفات و وضعیت اضطراری (AFAD) و آژانس همکاری و هماهنگی ترک (TİKA)، افتخار میکنند.

وی با اشاره به اینکه سیاست خارجی ترکیه در همه جای جهان به فعالیت میپردازد، به اهمیت قدرت در محل و همچنین در پشت میز اشاره کرد.

وزیر خارجه ترکیه با ابراز اینکه ترکیه گاهی اوقات باید همانند عملیات چشمه صلح قدرتش را نشان دهد اظهار داشت، مسئله ای را که ماهها سعی در حل آن داشتیم، با موضعی قوی در محل و سپس باری دیگر با بازگشت به پشت میز و حصول توافق با ایالات متحده امریکا و روسیه، به نتیجه رساندیم.

چاووش اوغلو ضمن ابراز اینکه توسط عملیات چشمه صلح بازی طراحی شده در سوریه نیز از میان رفت، افزود: “قصد تاسیس یک دولت ترور در اینجا را داشتند. ما این بازی را از میان بردیم. نه تنها تروریستها، بلکه بازی کسانی که قصد تاسیس دولت ترور در منطقه را داشتند را نیز نابود کردیم. دلیل همه ناراحتی شان از این موضوع است.”