مولود چاووش اوغلو سیاستمداران آلمان را به باد انتقاد گرفت

نگام ، بین الملل _ مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به مباحثه انتخاباتی بین آنگلا مرکل صدراعظم و مارتین شولتز رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان واکنش نشان داد.

به گزارش تی آر تی فارسی ، چاووش اوغلو طی سخنانی در اسلوونی ضمن مرتبط ساختن اظهارات سیاسیون آلمان به انتخابات در این کشور که در حال نزدیک شدن می باشد، گفت، آیا سیاسیون آلمان بجز ترکیه، پیام دیگری برای دادن به شهروندان خود ندارند؟ مسائل خود را چگونه حل خواهند کرد؟ نژادپرستی فزاینده،  دشمنی با خارجیان و همه، آلمان و اروپا را به کجا خواهد برد؟ اروپا باید از این سیاست پوپولیست رهایی بیابد. آلمان نباید به این خط برسد. امیدوارم از راهی که در حال حاضر بدان متوسل شده اند، بازگردند.

چاووش اوغلو با تاکید براینکه، بهبودی روابط ترکیه به اتحادیه اروپا و آلمان به نفع همه می باشد، تصریح کرد، بدی روابط به ضرر هر دو طرف می باشد. ما با این برداشت حرکت کرده و آلمان نیز بایستی از همین برداشت تبعیت بکند. باز شدن هر سرفصل در رابطه با ترکیه، برای آلمان چه نفعی دارد؟ اگر باز نشود، چه نفعی دارد؟ چشم پوپولیسم کور بشود. با در نظر گرفتن انتخابات در آلمان، می بینیم که بجای حل مسائل به پوپولیسم سوق می یابند. با یکدیگر به رقابت می پردازند.