مونسان خبر داد: صدور ویزا برای گردشگران سلامت تسهیل می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از تسهیل صدور ویزا برای گردشگران سلامت خبر داد.

 علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در مراسم رونمایی از تفاهمنامه همکاری گردشگری سلامت در وزارت بهداشت با بیان این نکته که فرصت بی‌نظیری با کمک وزارت بهداشت برای ساماندهی گردشگری سلامت فراهم شده است، گفت: یکی از بخش های پردرآمد گردشگری توریست سلامت است و به ازای هر گردشگر ۲۴۰۰ دلار درآمد درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های کشور که توریست سلامت را به یک گردشگری ترکیبی تبدیل می‌کند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های کشور از جمله طبیعت و پیشینه تاریخی و میراث فرهنگی، توریست سلامت وقتی وارد کشور می‌شود به گردشگر ترکیبی تبدیل و پس از درمان از اماکن دیدنی کشور دیدن می‌کند، در نتیجه ساماندهی فرایند حضور آنها در کشور بسیار حائز اهمیت است.

مونسان تصریح کرد: دلال ها باعث شدند تا ذهنیت نامناسبی برای توریست سلامت ایجاد شود و کم‌کاری‌ها منجر به عدم دریافت سرویس مناسب شد. باید در زمینه گردشگری سلامت و ترکیبی از ورود دلال‌ها جلوگیری کنیم زیرا باعث ایجاد ذهنیت نادرست برای گردشگر خارجی می شود.

وی با اشاره به راهکار درنظر گرفته شده برای ممانعت از فعالیت دلال‌ها افزود: در حال طراحی سامانه‌ای هستیم که بیماران بین‌المللی از بدو ورود به کشور رصد شوند و میزان خدمات بهداشتی و درمانی و افرادی که به آنها خدمات رسانی می‌کنند، مشخص شود.دراین تفاهمنامه وظایف دو دستگاه مشخص و شرکت‌های تسهیلگر در حوزه خدمات و درمان قرار می‌گیرند و شرکت های خدمات گردشگری فرایند ورود گردشگر تا ورود به بیمارستان را بر عهده خواهند گرفت.

مونسان درباره ویزای گردشگران سلامت نیز گفت: وزارت امورخارجه همکاری خوبی داشته است و فرایند صدور ویزا برای توریست سلامت آسان است و در حال لغو یک طرفه روادید با کشورهای هدف هستیم که باعث افزایش جذب گردشگران سلامت به کشور شده است.