موگرینی : اتحادیه اروپا طرفدار حل بحران بین آمریکا و ایران از طریق مذاکرات است

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آمریکا و ایران را به خویشتنداری فراخواند و تاکید کرد که تهران باید به تعهدات برجامی خود پای‌بند باشد

فدریکا موگرینی در پی اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: “ایران باید به تعهدات برجامی خود پای‌بند باشد. خواهان مذاکره بین ایران و آمریکا هستیم و طرفین را به خویشتنداری فرامی‌خوانیم”.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امروز در دیدار با مایک پمپئو درباره مذاکره با ایران گفت‌وگو کردید،؟ اظهار داشت:

“از وزیر امور خارجه آمریکا چنین درخواستی کردیم. اتحادیه اروپا همیشه در زمینه ایران خواهان مذاکره دیپلماتیک است. من و برخی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در دیدار با پمپئو تاکید کردیم که باید از افزایش تنش های نظامی جلوگیری شود”.

موگرینی در پاسخ به سوالی در موردعملیات خرابکارانه امروز در بندر فجیره امارات متحده عربی تصریح کرد: “در حال جمع‌آوری اطلاعات هستیم. از همه طرف‌ها می‌خواهیم خویشتندار باشند”.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره عملیات اکتشاف و حفاری گاز طبیعی توسط ترکیه در شرق مدیترانه نیز گفت: ترکیه را به احترام به حق حاکمیت اداره بخش روم‌نشین قبرس فرامی‌خوانیم.