می‌ترسیم رأی‌دهندگان را هم ممیزی کنند! / یادداشت

✍️غلامرضا بنی‌اسدی

مگر حرمت خون شهدا کمک کند که انتخابات پرشوری داشته باشیم والا ریل‌گذاری مسئولان محترم که به سمت یک انتخابات حداقلی است.

چیزی که برخی حضرات از قدیم به دنبالش بودند، یک انتخابات کنترل شده با برنده از پیش مشخص! بود یک جور انتخابات که هم برگزار بشود و هم در دایره تصمیم ما باشد.

در خبرها می‌خوانیم متولیانی که فقط شأن نظارتی دارند به‌گونه‌ای مصوبه می‌گذارند و سخن می‌گویند و استمرار استصواب را حتی در مناظرات هم جاری می‌دانند که هرکس بشنود متوجه می‌شود که قصه چیست.

می‌ترسیم به همین شیوه پیش برود، رای‌دهندگان را هم ممیزی کنند! قصه شوراها هم که خواندنی‌تر از ریاست جمهوری است.

آدم می‌ماند که اگر این همت که در کار کاهش شور انتخاباتی است تغییر مسیر می‌داد و با نظرات رهبری مبنی بر انتخابات حداکثری، همسو می‌شد “چه می‌شد” راستی از یاد برده‌اند مسئولان محترم که رهبری بارها و بارها با تأکید بر حضور حداکثری، راه بر این نگاه بسته‌است؟

ان‌شاءالله این بار هم چنین شود و ما با انتخاباتی حداکثری، دگر باره پشتوانه مردمی نظام برخاسته از انقلاب را فرادید جهانیان بگذاریم.

باورمندان انتخابات بسته و حداقلی و تلاشگران این وادی بدانند که اندازه مشروعیت ما را با ترازوی حضور مردم می‌سنجند.

به این هم دلخوش نباشند که می‌شود از کرونا سپری ساخت برای توجیه انتخابات کم‌رمق و حداقلی که دیگران در همین شرایط و حتی شرایط بدتر از ما به لحاظ فراگیری کرونا، انتخابات حداکثری برگزار کردند.

نمونه‌اش همین آمریکای فلان، فلان شده که رکورد حضور را شکستند.

در انتخاباتی که می‌گویند حضور مردم، در ۱۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

اینجا هم می‌شود و حتی باید چنین اتفاقی بیفتد تا پس از حماسه حضور مردمی، نظام و انقلاب، با تجدید قوا وارد مرحله‌ای نوین شود.