مژده بزرگ اردوغان: کشف ذخیره گاز طبیعی به مقدار ۳۲۰ میلیارد مترمکعب در دریای سیاه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام رئیس جمهور ترکیه روز گذشته “خبر خوبی” را که قبلا مژده انرا داده بود اعلام کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته “خبر خوبی” را که قبلا مژده انرا داده بود و مردم در سراسر ترکیه مشتاقانه منتظر شنیدن آن بودند را اعلام کرد.

اردوغان ضمن حضور در برابر دوربینهای خبرنگاران در دفتر کار خود در کاخ دولماباغچه استانبول اظهار داشت: “ترکیه بزرگترین میادین گاز طبیعی تاریخ خود را در دریای سیاه کشف کرده است.”

اردوغان با بیان اینکه برای تامین نیاز کشورمان به انرژی مصمم هستیم در این خصوص افزود: “در راستای فعالیت‌ های کشتی حفاری فاتح در چاه تونا-۱ که در روز ۲۰ جولای ۲۰۲۰ آغاز شد، ذخیره گاز طبیعی ای به مقدار ۳۲۰ میلیارد مترمکعب در دریای سیاه کشف شد. مایلم این ضرب المثل زیبا را که پیش از این برای عملیات اکتشاف به کار رفته است را امروز  برای فعالیت‌های حفاری‌مان استفاده کنم و ان اینکه «جوینده یابنده است». بهره برداری از این منبع را با استخراج گاز طبیعی و انتقال آن به سیستم آغاز خواهیم کرد. ما امروز میراثی مهم برای نسل‌های آتی‌ ترکیه به یادگار خواهیم گذاشت.”

اردوغان افزود: “مسیر خود را برای رسیدن به اهداف‌ مورد نظر ادامه می‌دهیم. در این راه چشم طمع به دیگران نداریم و از حقوق‌ خود نیز دفاع می‌کنیم. تا زمانی که تبدیل به صادر کننده خالص انرژی شویم، توقف نخواهیم کرد. معتقدیم به دنبال اکتشاف گاز طبیعی در میدان ساکاریا مسیر بسیار روشن ‌تری در پیش ‌روی خود خواهیم داشت. “