میرجاوه روی گنج آب خوابیده اما از بی‌آبی رنج می‌برد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، نماینده مردم خاش در مجلس با انتقاد از اینکه میرجاوه روی گنج آب خوابیده اما از بی‌آبی رنج می‌برد، گفت: مردم استان در زمینه بهداشت برای کوچکترین مورد به دیگر استان‌ها مراجعه می‌کنند که علاوه بر رنج سفر باید هزینه‌های اضافه را متحمل شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در نشست نهایی پیگیری و نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی از استان سیستان و بلوچستان، گفت: خاش ۲ رودخانه دارد ولی وزارت نیرو برای رفع مشکل آن اقدامی انجام نداده است، میرجاوه روی گنج آب خوابیده اما از بی آبی رنج می برد و تفتان هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند.

وی با اشاره به آمار بالای بیسوادی در استان ادامه داد: مردم ما در زمینه بهداشت برای کوچکترین مورد به دیگر استان‌ها مراجعه می‌کنند که علاوه بر رنج سفر باید هزینه‌های اضافه را متحمل شوند.

حسین زهی با بیان این که ۵۱ درصد جمعیت استان روستایی هستند اما مشکلات زیادی دارند، افزود: انتظار می‌رود تاثیرگذاری اقدام‌هایی را که در زمینه اقتصاد و تجارت در هر شهرستان انجام می‌شود در همان منطقه نیز شاهد باشیم.

وی یادآور شد: جاده های استان محل مرگ است، ۴ تن از کارشناسان خبره را اخیراً در همین جاده ها از دست دادیم، قرار است صادرات و واردات رونق یابد، اما باید زیرساختی باشد که بتوان کالا جابجا کرد.

✍️ دیدگاه شما 🙏