میزبانی اردوغان از کودکان در کاخ ریاست جمهوری ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مناسبت روز ملی حاکمیت و عید کودک میزبان کودکانی از سراسر کشور بود

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه که در روز ملی حاکمیت و عید کودک طبق یک سنت چندین ساله در کاخ ریاست جمهوری میزبان کودکانی از سراسر کشور بود گفت: به امید خدا شما با تلاش و روحیه خود ترکیه را به جایگاه‌ بهتری خواهید رساند.

وی در این مراسم که به ریاست نمادین کودک ۱۲ ساله، اوزان سؤزه‌یاتار اوغلو برگزار شد همچنین اظهار داشت:

“از زحمات تمامی کسانی که کشور ما را به این جایگاه رسانده‌اند به ویژه از مصطفی کمال آتاتورک، فرمانده جنگ‌های استقلال و معمار جمهوری ترکیه قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم.

امروز همزمان با عید کودک، نود و نهمین سالگرد افتتاح مجلس را جشن می‌گیریم. آغاز به کار مجلس در بحبوحه اشغال کشورمان، پیش‌درآمد استقلال وطن ما بوده است.

آتش استقلالی که مجلس کبیر ترکیه در آن روز برپا کرد در مدت زمانی کوتاهی آنکارا را فرا گرفت و امیدبخش مردم ما در شرایط سخت شد.

سپردن نمادین ارکان قدرت به کودکان در ترکیه نشانگر اهمیتی است که به آنها می‌دهیم. نمادی از اطمینانی است که بنیانگذاران کشورمان نسبت به شما داشته‌اند”.

گفتنی است هر ساله روز ۲۳ آوریل کودکان در نقش مقامات بلندپایه ترکیه مانند رئیس‌جمهور، رئیس مجلس، نخست‌وزیر، وزیر، استاندار‌ و شهردار خواسته‌ها و آرزوهای خود را بیان می‌کنند.