میلیاردرهای آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ چقدر به جیب زدند؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، بررسی‌های اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد مجموع دارایی ثروتمندترین افراد آمریکا در طول دوران ریاست‌جمهوری ترامپ، یک تریلیون دلار افزایش یافته است.

مهسا نجاتی در اقتصاد آنلاین نوشت : به گزارش بلومبرگ، میلیاردرهای آمریکایی در طول دوره اول ریاست‌جمهوری ترامپ، یک تریلیون دلار ثروتمندتر شدند.

استاد اقتصاد دانشکده Reed College گفت: “ترامپ در قبال بسیاری از عوامل دیرینه که سبب ایجاد تغییرات بزرگ در نابرابری شده، مسئول نیست. با این حال، تغییرات سیاست‌گذاری ترامپ، به جای کاستن از شدت این روندها، باعث بدتر شدن آن شده است.”

ثروت آمریکایی‌هایی که در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ قرار دارند، از کمتر از ۱.۸تریلیون دلار در شب انتخابات ۲۰۱۶، به بیش از ۲.۸تریلیون دلار در هفته گذشته افزایش یافته است.

اعضای این فهرست، رتبه‌بندی روزانه‌ای که ۵۰۰ثروتمند کره‌زمین را نشان می‌دهد، می‌تواند هر روز متفاوت باشد، اما تعداد آمریکایی‌ها تقریبا ثابت مانده و از ۱۶۸نفر در شب انتخابات، به ۱۶۶نفر در ماه جاری رسیده است.

بیشترین دستاورد در دوران ترامپ نصیب ثروتمندترین‌ها شد؛ گروهی که کمتر مورد علاقه رئیس‌جمهور است.

گفتنی است که جف بزوس، بنیان‌گذار شرکت آمازون، با وجود طلاقی پرهزینه، حدود ۱۲۱میلیارد دلار ثروت خود را در طول دوران ریاست‌جمهوری ترامپ افزایش داده است.