میلیونرهای اونا و مولتی‌ میلیاردهای ما

✍️اکبر اعلمی

در خبرها آمده است؛ “ائتلافی متشکل از شماری از ثروتمندترین افراد جهان از کشورهای آمریکا، بریتانیا، آلمان، نیوزیلند، کانادا، و هلند در نامه‌ای از دولت‌ها خواسته‌اند که از آنها مالیات بیشتری بگیرند و آن را صرف تقویت سیستم بهداشتی، آموزشی، و امنیتی برای عبور از بحران همه‌گیری کرونا کنند.

۸۳ میلیونر از طریق پروژه «میلیونرها برای بشریت»، که با حمایت چند سازمان خیریه راه‌اندازی شده است، دست به این اقدام زدند”.

این که چیزی نیست مولتی‌میلیاردرهای ایرانی که با اتصال به مافیای قدرت و بلانسبت آقازاده‌ها، بصورت انگلی و رانتی یکشبه ره‌صدساله را پیموده و بر بخش عمده ثروت کشور مسلط هستند و به برکت روابط خوبشان با دولت تدبیر و امید و سایر محافل پیدا و پنهان قدرت و ثروت، هر روز غنی‌تر و فربه‌تر از گذشته می‌شوند، با ارائه طرحی خواستار دریافت ارزهای هنگفت‌تر دولتی، واگذاری بیشتر ثروت عمومی به ثمن بخس ( نظیر: کشت و صنعت مغان، کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و پالایشگاه کرمانشاه و … ) برای خود، معافیت مطلق بنیادها و موسسات اقتصادی تحت نظر رهبری از پرداخت هرگونه مالیات و متقابلا اخذ مالیات بیشتر از کارمندان و کارگران زحمت‌کش، کسبه جزء و سایر دوزخیان روی زمین شدند.

شنیده‌ها حاکیست که دولت محترم نیز با میانجی گری نهاوندیان، نماینده عزیز تجار محترم در دولت، نوبخت اِند امید و تدبیر، حسین فریدون ( اخوی گرامی رییس جمهور ) و مهدی جهانگیری ( برادر محترم معاون رییس جمهور ) از آن استقبال و در حال بررسی این پیشنهاد بشردوستانه است.

همچنین شنیده‌ها حاکیست که یکی از آقازاده‌های کارآفرین معروف اصفهانی هم که سابقه طلبگی نیز دارد، در راستای همین ایثارگری‌ها، بخش زیادی از ارزهای دولتی دریافتی را در چین سرمایه‌گذاری کرده و در شرایط کنونی حاضر نیست حتی یک سنت آن را هم به دولت برگرداند!

دیگه نگید که اونجا و اونا بهتر از اینجا و اینا هستند!