مینو اختر زند؛‌ زن موفق ایرانی از تهران تا مدیرکلی راه‌آهن سوئد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ مینو اختر زند متولد ۱۳۳۵ در تهران، استاندار یونشوپینگ در کشور سوئد و عضو هیئت رئیسه دانشگاه سودرتورن در استکهلم است.


او دانش‌آموخته سال ۱۹۷۸ در رشته مهندسی برق از مؤسسه سلطنتی فناوری استکهلم است. از جمله سمت‌های قبلی او، مدیریت عامل شرکت تولید انرژی واتن فال، مدیرکل شورای استانی کار در شهر اوپسالا سوئد و مدیریت عامل شرکت راه آهن سوئد (بان ورکت) است.


مینو اختر زند برنده نشان ممتاز افتخاری بی‌بی خشت در سال ۲۰۰۸ است. این جایزه در سوئد هر ساله به بانوان مدیری داده می‌شود که در طی سال به پرقدرت‌ترین پست مدیریت کشور ترفیع مقام پیدا کرده باشد.


اختر زند در ماه مه سال ۲۰۱۰ به سمت استانداری یونشوپینگ سوئد منصوب شد. او نخستین ایرانی بود که سمت استانداری را در سوئد به عهده می‌گرفت.

مینو اخترزند که پدرش ارتشی بود، دوران کودکی و نوجوانی را در تهران سپری کرد و پس از دریافت دیپلم دبیرستان در سال ۱۹۷۴ یعنی پنج سال قبل از پیروزی انقلاب، به عنوان دانشجوی مهمان به سوئد رفت و در آنجا به تحصیل در رشته مهندسی برق پرداخت و اولین کار خود را در شرکت برق استکهلم به عهده گرفت.


او متاهل و دارای یک فرزند پسر است. همسر مینو اختر زند هم یک ایرانی است. خانم زند در خصوص این که خود را یک ایرانی می‌داند یا خیر نظر جالبی دارد، و می گوید: “مادامی که بیرون در حال کار کردن هستم فرهنگ من سوئدی است و مدل ریاست من هم سوئدی است چرا که من برای اولین بار در این کشور وارد بازار کار شدم. اما زمانی که کارم را تمام می کنم و به خانه بر می‌گردم یک ایرانی کامل هستم. همسر من نیز یک ایرانی است و ما در خانه فقط به زبان فارسی صحبت می‌کنیم.”


او در پاسخ به این سوال که چگونه از شرکت برق کشور سوئد به مدیر کلی راه‌آهن سراسری رسیدید این گونه پاسخ می دهد که “سیستم کاری راه آهن بسیار به سیستم برق شبیه است. چرا که از زمانی که درسم تمام شد، فعالیت های مختلفی در رشته برق انجام داده بودم بسیار راحت می‌توانستم در شغل جدیدم از آن‌ها استفاده کنم. کار راه‌آهن کشور سوئد هم مسائل اجتماعی و هم مسائل تکنیکی بسیاری دارد.


خانم اخترزند درباره نحوه مدیریت خود نیز حرف‌های مهم و شنیدنی‌ای می‌زند؛ ”سیستم ریاست من سیستم سوئدی است ولی خصوصیاتی که برایم بسیار مهم است و همه می‌دانند، این است که هرگز بین زن و مرد تفاوت قائل نمی‌شوم و تنها چیزی که برایم مهم است بازتاب کاری است.


او ادامه می‌دهد که افرادی که استخدام می‌کنیم همیشه ۵۰ درصد مرد و ۵۰ درصد زن هستند. سیاست من این است که خود شخص از لحاظ کاری و روحیه مهم است و جنسیت مهم نیست.

✍️ دیدگاه شما 🙏