نادر طالب‌زاده مستند ساز و دبیر جشنواره فیلم عمار به کرونا مبتلا شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد از ابتلای نادر طالب‌زاده، کارگردان و مستندساز به کرونا خبر داد و برای وی آرزوی سلامتی کرد.

حسین انتظامی، معاونت سینمایی وزر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر، از ابتلای نادر طالب زاده به ویروس کووید۱۹ خبر داد و نوشت: نادر طالب‌زاده عزیز هم به کرونا مبتلا شده؛ شخصیتی متین و خلیق و فروتن که جنبه‌های فرامتنی سینما را خوب می‌شناسد و در تربیت کادر و گفتگوی فرهنگی به ویژه در حوزه بین‌الملل، خدماتی پرشمار دارد. برایش آرزوی تندرستی داریم و حمد شفا می‌خوانیم.

نادر طالب‌زاده (متولد ۱۳۳۲ تهران) تهیه‌کننده، دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو، دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار، مجری برنامه‌های تلویزیونی، مستندساز و روزنامه‌نگار ایرانی است. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا است. وی فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد.

اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ ویروس منحوس کرونا از شهر ووهان چین وارد ایران شد و از آن زمان تاکنون بسیاری از افراد را ناخواسته به دام خود کشیده و بیمار کرد. تاکنون ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسیده است.