نازنین بنیادی با سریال ارباب حلقه‌ها در شبکه اینترنتی «پرایم ویدیو»

پایگاه خبری / تحلیلی نگام استودیوی آمازون، با انتشار نخستین تصویر از «ارباب حلقه‌ها»، تاریخ پخش این سریال را اعلام کرد.

به گزارش هالیوود رپورتر، فصل نخست ارباب حلقه‌ها که به اختصار «ال‌او‌تی‌آر» گفته می‌شود، دوشنبه دوم سپتامبر سال ۲۰۲۲ از طریق شبکه اینترنتی «پرایم ویدیو» در ۲۴۰ منطقه جهان منتشر می‌شود.

انتظار می‌رفت که این‌ سریال در سال ۲۰۲۱ در دسترس علاقمندان قرار گیرد ولی به گفته جنیفر سالک مدیر استودیو آمازون، همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی چند ماهه فیلمبرداری، این برنامه را به تعویق انداخت.

جنیفر سالک ضمن تقدیر از تلاش تهیه‌کنندگان، بازیگران، و تمامی عوامل تولید در نیوزیلند، گفت که «آمازون بسیار خوشحال است که می‌تواند مخاطبان جهانی خود را به سفری جدید و حماسی به “سرزمین میانی” ببرد.»

از بازیگران مشهور سریال می‌توان به سینتیا آدایی رابینسون، رابرت آرامایو، اووین آرتور، مکسیم بالدری، و نازنین بنیادی هنرمند ایرانی‌تبار اشاره کرد.

نازنین بنیادی بازیگر انگلیسی است. او از سال ۲۰۰۶ تا اکنون در سینما و تلویزیون آمریکا به ایفای نقش پرداخته ‌است.

بنیادی در ایران زاده و در لندن بزرگ شد و سپس در آمریکا به دانشگاه رفت؛ جایی که نخستین نقش بزرگ بازیگری‌اش را به عنوان لیلا میر در درام پزشکی بیمارستان عمومی (۲۰۰۹–۲۰۰۷) و اسپین‌آف آن، بیمارستان عمومی: شیفت شب (۲۰۰۷) ایفا کرد.

از آن هنگام، او در فیلم‌ها و سریال‌های سرشناس جهانی حضور یافت و بیشتر بابت بازی به‌عنوان «نورا» در سریال تلویزیونی پرآوازهٔ آشنایی با مادر، «فارا شیرازی» در سریال سیاسی-هیجانی میهن (۲۰۱۴–۲۰۱۳)، «استر» در فیلم درام تاریخی بن هور (۲۰۱۶)، «کلر کوئیل» در سریال هیجانی علمی‌تخیلی همتا (۲۰۱۸–۲۰۱۷) و «زهرا کاشانی» در فیلم هیجانی اکشن هتل بمبئی (۲۰۱۸) شناخته شده‌ است.

در نخستین تصویر منتشر شده از این مجموعه، فردی در یک جهان تخیلی دیده می‌شود که چهره او مشخص نیست و آمازون نیز توضیحی درباره این شخصیت یا بازیگر این نقش نداده است.

ارباب حلقه‌ها مهمترین پروژه هنری استودیوی آمازون است و به نوشته هالیوود رپورتر تنها تولید فصل نخست آن حدود ۴۶۵ میلیون دلار هزینه در بر دارد.

آمازون اعلام کرده است که ارباب حلقه‌ها را در چند فصل تولید می‌کند، و با توجه به مخارج تولید، گران‌ترین سریال تمامی دوران خواهد بود.