نازنین زاغری؛ انتقال به بیمارستان اعصاب و روان امام خمینی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام نازنین زاغری, شهروند ۲ تابعیتی و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین, در پی بروز مشکلات اعصاب به  بیمارستان امام خمینی در تهران منتقل و بستری شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از بی بی سی فارسی, روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸, نازنین زاغری, زندانی سیاسی و شهروند ۲ تابعیتی محبوس در بند زنان زندان اوین به بخش اعصاب و روان بیمارستان امام خمینی تهران منتقل و بستری شد. طول دوره درمان و یا مدت زمانی که وی باید در بیمارستان بستری باشد معلوم نیست. انتقال نازنین زاغری به بیمارستان در پی اعتصاب غذای ۱۴ روزه این زندانی سیاسی صورت گرفته است. 

ریچارد رتکلیف همسر نازنین زاغری همچنین گفت؛ نازنین زاغری از روز دوشنبه هفته جاری از بند زنان زندان اوین, به بخش روان پزشکی بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد در بیمارستان تحت نظر سپاه پاسداران است.

خانواده نازنین زاغری که روز گذشته سعی کردند به عیادت فرزندشان در بیمارستان بروند در پی ممانعت نیروهای امنیتی مستقر در بیمارستان از این دیدار جلوگیری کردند. 

 نازنین زاغری, زندانی سیاسی ۲ تابعیتی محبوس در بند زنان زندان اوین در تاریخ ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۸ و در اعتراض به محرومیت از حق مرخصی و سایر حقوق شهروندی خود دست به اعتصای غذای اعتراضی زده بود و همزمان با اعتصاب وی همسرش ریچارد رتکلیف  نیز در مقابل سفارت ایران در لندن دست به اعتصاب غذا زده بود.