نامه حمایت ۱۴ چهره و کنشگر زن مقیم خارج به «زنان امضاء‌کننده بیانیه استعفای خامنه‌ای»

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، چهارده تن از چهره‌ها و کنشگران زن مقیم خارج از ایران با امضا و انتشار نامه‌ای ضمن حمایت از «بیانیه چهارده کنشگر زن برای استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی»، خطاب به نویسندگان این بیانیه نوشتند که «ما در مبارزه‌مان علیه تبعیض جنسیتی نظام زن‌ستیز و سرکوبگر جمهوری اسلامی با هم هستیم و کنار هم ایستاده‌ایم.»

به گزارش ایران اینترنشنال، نازنین افشین‌جم، رویا برومند، لادن برومند، نازنین بنیادی، اعظم بهرامی، رویا حکاکیان، نعیمه دوستدار، مسیح علی‌نژاد، ناهید فرهاد، مهرانگیز کار، شیما کلباسی، مریم معمارصادقی، آذر نفیسی، لیلی نیکونظر در نامه خود،  نویسندگان«بیانیه چهارده کنشگر زن» در ایران را «خواهران خوب ما، فعالان زن داخل کشور» نامیده و تاکید کردند که «ما، چهارده هموطن شما در خارج از کشور، از خلال نامه‌ی دلیرانه‌تان، صدای دغدغه‌مندتان را شنیدیم. می‌دانیم در امنیتی‌ترین و پرخفقان‌ترین برهه‌ از دوران معاصر، تنها باوری عظیم می‌تواند اینگونه بی‌پروا، علیه حکومت زن‌ستیز جمهوری اسلامی و تبعیض جنسیتی سراسر ظالمانه‌اش بشورد.»

آن‌ها با بیان اینکه «ما در مبارزه‌مان علیه تبعیض جنسیتی نظام زن‌ستیز و سرکوبگر جمهوری اسلامی با هم هستیم و کنار هم ایستاده‌ایم»، تاکید کردند که «ما زنان ایرانی خارج از کشور، امتداد رنج شما زنان داخل ایران در هجرت و تبعید هستیم» و «می‌دانیم که نظام‌های تمامیت‌خواه، چگونه با جدا کردن اقشار مختلف جامعه و فعالان داخل و خارج، تداوم خود را تضمین می‌کنند.»

امضاء کنندگان این نامه، خطاب به «چهارده کنشگر زن نویسنده بیانیه در خواست استعفای علی خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی»، نوشتند: «همه‌ ما باید تا آن‌جا که می‌توانیم میان بخش‌های مختلف و اقشار گوناگون پل بزنیم» و «برای عبور از نظام فقاهتی و شکست جمهوری اسلامی و برقراری یک حکومت سکولار دموکراتیک، باید گفت‌وگو کنیم تا به فهم مشترک دست یابیم.»

آن‌ها همچنین با اعلام حمایت همه جانبه از کنشگران زن در ایران، تاکید کردند: «بدانید که زنانه حمایت‌تان می‌کنیم. بدانید که کنارتان هستیم. قول می‌دهیم که تمام تجربه کنشگری و توان رسانه‌ای‌مان را بکار بگیریم و از هیچ تلاشی در انعکاس صدای شما فروگذار نخواهیم کرد.»

پیشتر در روز دوشنبه ۱۴ مرداد ماه،  چهارده تن از «کنشگران مدنی و فعالان حوزه زنان» در ایران با انتشار بیانیه‌ای، حکومت فعلی مستقر در ایران را « نظام ضد زن» خواندند و با اشاره به اینکه «چهار دهه حکومت ولایت مطلقه فقیه منجر به حذف ضدانسانی نیمی از جمعیت کشور» شده، اعلام کردند که در مبارزه‌ای با تکیه به شیوه‌های مدنی و بدون خشونت «علیه این نظام ضد زن به پاخاسته و خواستار گذار کامل از نظام جمهوری‌ اسلامی و تدوین قانون اساسی جدیدی» هستند که «در آن کرامت و هویت و حقوق برابر زنان در تمامی عرصه‌ها به رسمیت شناخته شود».

در این بیانیه که با عنوان «بیانیه چهارده کنشگر زن برای استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی» منتشر شد، خطاب به «هموطنان شریف، آزاده و همدرد» تاکید شده است: «ما ۱۴ تن از کنشگران مدنی و فعالین حوزه حقوق زنان مصمم هستیم با شیوه‌ای مدنی و بدون خشونت، مبارزه خود را همچون پیش‌قراولان آزادی وطن با گفتن “نه به جمهوری اسلامی” تا رسیدن به خواسته‌های کامل خود ادامه دهیم.»

نویسندگان «بیانیه چهارده کنشگر زن برای استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلام»، تاکید کردند: «با اعتقاد به تساوی حقوق زن و مرد در تمامی عرصه‌ها مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر، خواستار حکومتی سکولار دموکرات با حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز هستیم که بتواند تضمین کننده حقوق زنان جامعه باشد.»

1 دیدگاه برای «نامه حمایت ۱۴ چهره و کنشگر زن مقیم خارج به «زنان امضاء‌کننده بیانیه استعفای خامنه‌ای»»

  • مرداد ۱۹, ۱۳۹۸ در t ۵:۴۱ ب٫ظ
    Permalink

    استایلی که مارکسیست های روسی خط دهنده به ملاهای روسی در ایجاد اپوزیسیون خوش خیم کنترل شده توسط رژیم و روسیه دنبال میکنند ، می تواند غربی ها را که اتوماتیک از اپوزیسیون رژیم های عضو کلوپ فاشیست ها که عموما ضد زن هستند (مثل خود پوتین و شوروی و کوبا ) دفاع میکنند ، فریب دهد و به دنبال خودش کشیده واز جنبش های اصیل و مخالفین واقعی بر انداز دور کند . اما در داخل تشت این اپوزیسیون سازی مدتها است ا ز اسمان رژیم فقاهت بعثی روسی افتاده . براندازی که از زندان رژیم با تلفن با برنامه زنده ایران اینترنشنال ( که در نیو یورک هم میرود با خبرنگار روس مصاحبه میکند ) تماس بر قرار میکند در حالیکه نازنین زاغری دو تابعیتی نمی تواند با خانواده اش صحبت کند و ان پژوهشگری که دوتابعیتی است ، به دعوت جناح فریب کار رژیم امده به ایران و در خط اعدام قرار دارد ، زنگ خطر و هشدار را باید برای برخی از این خانم ها که در خارج خودشان مامور رژیم نیستند و جزئی از این طرح ، باید به صدا در اورد . به یاد بیاورید که این رژیم مثل امارات و ترکیه و حتی عربستان هم نیست . این رژیم با کره شمالی و روسیه پوتین و استالین در شوروی از نظر بازی و فریب قابل مقایسه ا ست . ازخودتان پرسیده اید چرا ۱۴ ؟ میدانید این عدد مثل اسم رمز یا زهرای رژیم است در حمله به غرب و شلاق زدن متهمین و جنگ های ماجراجویانه با همسایه ها ؟ چرا از رضا پهلوی و مجاهدین و بنی صدر دفاع نمی کنید ؟ سرنگونی طلب واقعی انها هستند . ۱۴ معصوم ، ۱۴ فریب خورده و ۱۴ بازیگر و دریای کاسپین و نفتی و گاز شمال . عالی جناب پمپئو خوب اینها را شناخته

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.