نامه قالیباف به رهبری همراه با اتهام زنی به دولت مبنی بر تلاش برای عبور از قانون اقدام راهبردی علیه تحریم ها

شنیده ها

طبق شنیده‌ها محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نامه ای به رهبری نوشته که طرح دولت تلاش آنان برای دور زدن قانون مصوب مجلس است.

اصولگرایان و به ویژه طیف قالیباف با وارد کردن اتهام به اعضای کابینه ادعا کرده اند که دولتی‌ها بعد از مطرح شدن طرح راهبردی مجلس تلاش‌های خود را برای اخلال در اجرای آن تشدید کرده‌اند.

گفته می‌شود که اصولگرایان و به ویژه طیف قالیباف در جلسات متعدد ادعا می کنند که روحانی و ظریف تمام توان خود را روی گرفتن حداقل امتیاز از طرف غربی به عنوان برگ برنده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ متمرکز کرده‌اند.

به نظر می رسد قالیباف ، اصولگرایان و سپاه از برنده شدن بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ناخشنودند و از احتمال بازگشت آمریکا به برجام پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایران که موجب رونق اقتصادی در کشور شود نگرانند.

اصولگرایان ، سپاه و قالیبافی ها تمایل دارند که وضعیت اقتصادی کشور روز به روز بدتر و فجیع تر شود تا افکار عمومی در انتخابات آتی ، آن ها را ناجی خود بدانند و اگر هم قرار است مذاکره و گشایشی در امور کشور صورت بگیرد توسط آن ها نه توسط دولت فعلی .

طرح راهبردی مجلس و بسیاری از اقدام های آشکار و نهان دیگر از جمله تلاش های اصولگرایان برای مقابله با هر گونه بهبود در اوضاع اقتصادی کشور تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری است.