نامه «مولوی عبدالحمید» به رییس قوه قضاییه/ به «نرگس محمدی» مرخصی بدهید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ امام‌جمعه اهل سنت زاهدان در نامه‌ای به سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه با اشاره به وضعیت بیماری کرونای نرگس محمدی در زندان زنجان خواهان اعطای «مرخصی استعلاجی» به این کنشگر مدنی شده است.

بنا بر گفته‌های خودش و ویدیویی که در هفته گذشته «کیانا و علی»، ۲ فرزند او که ساکن فرانسه‌اند، منتشر کرده‌اند ظاهرا نرگس محمدی  ۱۱ ماه موفق به برقراری تماس با فرزندانش نبوده است. خبری که واکنش‌های بسیاری از سوی افکار عمومی به ‌همراه داشت اما در نهایت دیروز تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی خبر داد که نرگس محمدی با فرزندش علی تماس گرفته است.

اگرچه با تماس محمدی با فرزندان مشکل بی‌خبری ۱۱ ماهه آنها حل شده اما او همچنان از بیماری کرونا در رنج است و بر همین اساس دیروز شیخ‌الاسلام مولوی عبدالحمید در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، با اشاره به وضعیت بیماری کرونای نرگس محمدی در زندان زنجان، «مرخصی استعلاجی» او را خواستار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید در این نامه با استناد به توصیه پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم در حجه‌الوداع مبنی بر ترحم به زنان خاطرنشان کرد که «رافت و رحمت اسلامی اقتضا می‌کند به ایشان مرخصی استعلاجی داده شود.» امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در بخشی از این نامه به «تخفیف» قرآن و سیره نبوی در حق تمام بیماران هم اشاره و تاکید کرد که «درخواست داریم به همه مریضان کرونایی که با شدیدترین وبای عصر دست‌وپنجه نرم می‌کنند و در زندان به ‌سر می‌برند، مرخصی داده شود.»