ناهید تقوی و مهران رئوف، زندانیان دو تابعیتی و سه متهم سیاسی دیگر به ٣٨ سال حبس محکوم شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامناهید تقوی، شهروند ایرانی آلمانی، و مهران رئوف، شهروند ایرانی بریتانیائی، که از حدود ده ماه پیش در بازداشت بسر می بردند، هر یک به ١٠ سال و ٨ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. دادگاه سمیۀ کارگر و بهارۀ سلیمانی را، هر یک به ۶ سال و ٨ ماه و نازنین محمد نژاد را به ٣ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بگزارش هرانا، خبرگزاری مجموعۀ فعالان حقوق بشر در ایران، شعبۀ ٢۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران در دو جلسۀ برگزار شده در روزهای ٨ اردیبهشت و ٢٣ خرداد، شش متهم سیاسی را مورد محاکمه قرار داد و پنج تن از آنان را مجموعاً به ٣٨ سال زندان محکوم کرد. حکم مجازات هر یک از این متهمان به وکلای مدافع آنان ابلاغ شده است.

مصطفی نیلی، وکیل مدافع ناهید تقوی و مهران رئوف نیز در توئیتی احکام صادره برای موکلان خود را اعلام کرد. بر اساس این آگاهی‌ها، احکام یاد شده علیه این پنج تن به اتهام «مشارکت در اداره گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» صادر شده است.

به گزارش هرانا، از مجازات الهام صمیمی، متهم دیگر این محاکمات، هنوز اطلاعی در دست نیست.

خانم ناهید تقوی، معمار بازنشسته، در روز ٢۵ مهرماه ٩٩ در منزل خود در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و از آن هنگام در زندان بسر می‌برد. ماموران هنگام بازداشت خانۀ وی را مورد بازرسی قرار داده و برخی از وسایل شخصی او ازجمله لپ‌تاپ، تلفن همراه، پاسپورت‌ها و کتاب‌های وی را ضبط کرده و با خود بردند.

مهران رئوف و سمیه کارگر و بهاره سلیمانی در ٢۵ مهرماه، الهام صمیمی در ۴ آذرماه و نازنین محمد نژاد در ١٨ آذرماه سال گذشته توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده بودند.

خانم الهام صمیمی در ٢٠ آذر، خانم نازنین محمدنژاد در ١۴ بهمن، خانم بهارۀ سلیمانی در ۶ اسفند سال گذشته و خانم سمیه کارگر در ٨ اردیبهشت سال جاری با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.