ناو آمریکایی سی گلولۀ اخطار به سمت قایق‌های سپاه پاسداران شلیک کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور دهها گلولۀ اخطار به سمت قایق‌های سپاه پاسداران شلیک کرده که به یک زیردریایی آمریکایی در تنگۀ هرمز نزدیک شده بودند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، جان کیربی، با اعلام این خبر افزود که سیزدۀ قایق سپاه پاسداران به کمتر از ١۴٠ متری هفت کشتی نیروی دریایی آمریکا نزدیک شده بودند که در واکنش یکی از ناوهای آمریکایی در دو رگبار سی گلوله اخطار به سمت آنها شکلیک کرد. به گفتۀ سخنگوی پنتاگون این دومین اقدام مشابۀ سپاه پاسداران در جریان دو هفتۀ گذشته در آب‌های خلیج فارس است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا سپس گفته است که متاسفانه حملات و تهدیدهای مکرر سپاه پاسداران تازگی ندارد. او تأکید کرده که چنین رفتارهایی خطرناک و غیرحرفه‌ای است که احتمالاً به زخمی شدن افراد و خطای محاسبه در منطقه منجر خواهد شد.

جان کیربی سپس گفته است که اقدام‌ سپاه پاسداران در منطقه‌ای از خلیج فارس صورت گرفته که در آن کشتی‌ها از فضای تحرک کافی برخوردار نیستند. در اواخر آوریل گذشته سه قایق نیروی دریایی سپاه پاسداران به هفتاد متری کشتی‌های آمریکایی در آب‌های بین‌المللی شمال خلیج فارس نزدیک و با واکنش مشابه نیروی دریایی آمریکا روبرو شدند.