ناکام از دیدار با رهبر روسیه قصد دیار چین کرده است ! ، تلاش قالیباف برای عکس‌گرفتن با قدرت‌های شرق ادامه دارد

شنیده ها حکایت از آن دارد که محمدباقر قالیباف که در سفر به روسیه ناکام مانده، حالا عزم دیدار از چین کرده و برنامه ریزی و بررسی ابعاد مختلف سفر به چین در دستور کار تیم او قرار گرفته است.

هنوز مشخص نیست در سفر ناکام او به روسیه چند نفر هیات همراه با او به این سفر رفتند و هزینه‌های این سفر برای اطلاع افکار عمومی منتشر نشده است.

با توجه به ادعای شفافیت مجلس و با وجود درخواست مکرر رسانه ها برای انتشار تعداد نفرات هیات همراه و هزینه های این سفر که از بیت المال هزینه شده بود، هنوز چیزی تا کنون منتشر نشده است.

به نظر می رسد حجم بالای تعداد و هزینه های انجام شده دست آنها را برای ارائه ژست ساده زیستی کاملا بسته است و از همین رو سعی شده تا موضوع را محرمانه نگه دارند.

علاقه قالیباف به بلوک شرق در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آینده می تواند نوعی وام گیری از سیاست خارجی برای سیاست داخلی تعبیر و تفسیر شود. اما با این حال مردم حق این را دارند که سئوال کنند هزینه این سفرها برای مردم چقدر تمام میشود؟!

البته تیم های مختلفی بر روی ابعاد این سفر احتمالی در حال پژوهش هستند و اگر بیم آن رود که حواشی سفر روسیه رئیس مجلس در سفر چین رخ دهد، به دلیل تبعات گسترده آن ، مرگ کامل سیاسی قالیباف را پس از افتضاح سفر روسیه به همراه خواهد داشت و برای همیشه نام او را بایستی از سپهر سیاسی ایران حذف و به فراموشی سپرد.