نبرد متقاضیان ارشد و دکتری با کرونا ، آزمون ها به تعویق افتاد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در راستای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا ، زمان برگزاری آزمون های سازمان سنجش با تغییراتی رو به رو شد . به طوریکه آزمون دکتری و کنکور کارشناسی ارشد به تعویق افتاده و این آزمون ها در بازه های زمانی دیگری برگزار خواهند شد . این احتمال وجود دارد که در صورت افزایش روند انتشار ویروس کرونا شاهد تعویق مجدد کنکور ۹۹باشیم .

بهمن ماه سال جاری بود که در برخی از مناطق کشور شیوع بیماری کرونا اعلام و به دنبال آن بسیاری از مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند . ویروسی که با انتشار آن برای هموطنان و داوطلبان آزمون های سراسری سنجش در مناطق متعدد کشور مشکلات بسیاری را به وجود آورد و علاوه بر آسیب‌ های فیزیکی که برای مردم به همراه داشت آسیب‌ های روحی و روانی بسیاری هم ایجاد کرد و سبب تضعیف روحیههمه مردم به خصوص دانش آموزان و دانشجویانی که خود را آماده کنکور می‌ کردند شد .

به دنبال شیوع سریع این بیماری وزیر بهداشت وارد موضوع شد و به جهت جلوگیری از روند سریع انتشار کرونا ویروس ، دستور العمل تعویق زمان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد را ارائه داد .

سازمان سنجش که مجری برگزار کننده آزمون های سراسری کشور است در پی بررسی های صورت گرفته در شورای سنجش و پذیرش با تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ و آزمون دکتری ۹۹ موافقت کرد . در ادامه مقاله به بررسی احتمال تعویق مجدد کنکور ۹۹ می پردازیم و به این سوال جواب داده خواهد شد که آیا کنکور ۹۹ عقب می افتد ؟

سوال بسیاری از داوطلبان در خصوص زمان برگزاری ماراتن کنکور سراسری ۹۹ است که آیا با توجه به شیوع مجدد کرونا به تعویق میفتد یا خیر ؟ آیا احتمال تعویق کنکور سراسری ۹۹ وجود دارد ؟  با توجه به اینکه آزمون سراسری در تیر ماه برگزار می شود و ممکن است تا آن زمان یا کلا همه خوب شده یا آمار سرایت و سرعت انتقال بیماری رو به کاهش باشد ،زمان برگزاری کنکور سراسری به تعویق افتاده و در روز های پنج شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه برگزار خواهد شد .

 تغییر تاریخ و زمان برگزاری آزمون دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ از سوی روابط عمومی سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام شد.

به اطلاع میرساند با توجه به تصمیمات اتخاذ شده تاریخ و زمان برگزاری آزمون های دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته تغییر یافته است بدیهی است تاریخ و زمان برگزاری جدید ازمونهای فوق الذکر پس از ابلاغ وزرات بهداشت درمان و اموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.