نتانیاهو اعتراف کرد: “حملات دیروز کار ما بود”

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اعتراف کرد که در پشت حملات خمپاره‌ای روز گذشته که برخی مناطق در استان قنیطره سوریه را مورد هدف قرار داد، ارتش اسرائیل قرار دارد

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اعتراف کرد که در پشت حملات خمپاره‌ای روز گذشته که برخی مناطق در استان قنیطره سوریه را مورد هدف قرار داد، ارتش اسرائیل قرار دارد.

نتانیاهو قبل از حرکت به سوی ورشو، جهت شرکت در کنفرانس “حمایت از صلح و امنیت آینده در خاورمیانه” در روزهای ۱۳-۱۴ فوریه، در فرودگاه بن گوریون تل آویو با منسوبین مطبوعاتی گفتگو کرد.

بنیامین نتانیاهو گفت، به جز سوریه با دیگر کشورهای منطقه روابط حسنه ای داریم.

وی با اشاره به اینکه ایران در دستور کار کنفرانس ورشو قرار دارد، به اهمیت این کنفرانس تاکید نمود.

نخست وزیر اسرائیل ضمن اشاره به گامهایی که اسرائیل در برابر ایران برداشته افزود: “همواره در تلاش متوقف کردن ایران هستیم. هر روز مانند روز گذشته فعالیت هایی برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه انجام می دهیم. حملات روز گذشته  کار ارتش اسرائیل بود.”

روز گذشته خمپاره‌های ارتش اسرائیل به سمت یک پست دیدبانی در حومه منطقه «الاحرش» در استان قنیطره در جنوب غرب سوریه شلیک شد که مناطق مرزی را رصد می‌کرد.

تانک‌های اسرائیل نیز که در جولان اشغالی و نزدیکی‌های مرزهای مشترک با سوریه مستقر بودند یک بیمارستان متروکه را در شهر «قنیطره» هدف قرار دادند.

اسرائیلی ها با چند خمپاره منطقه «تل الدرعیه» را هدف قرار دادند؛ این حملات هم خسارت‌های جانی برجای نگذاشت و فقط خسارت‌هایی مالی به دنبال داشت.