نتانیاهو جلسه برگزار می‌کند؛ بررسی تمایل بایدن به بازگشت به برجام روی میز کابینه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر اسرائیل، اولین جلسه راهبردی این کشور برای بررسی تمایل دولت جو بایدن به بازگشت به برجام را برگزار خواهد کرد.


به گزارش کانال ۱۲ اسرائیل، قرار است این جلسه امروز برگزار شود و وزیران دفاع و خارجه، رییس موساد و رییس شورای امنیت ملی اسرائیل نیز در آن حضور یابند.
هفته گذشته بایدن پس از گذشت یک ماه از آغاز ریاست‌جمهوری خود، در اولین تماس تلفنی با نتانیاهو، درباره موضوعات مختلف از جمله «تهدید ایران» گفت‌وگو کرد.


طبق اعلام کاخ سفید، بایدن با تاکید بر تعهد آمریکا بر حفظ امنیت اسرائیل گفت آمریکا قصد دارد شراکت خود با اسرائیل را در همه زمینه‌ها، از جمله در همکاری‌های نظامی، تقویت کند.

نتانیاهو نیز روز سه‌شنبه گذشته به شبکه ۱۲ اسرائیل گفت: «ما بر سر بسیاری مسائل توافق داریم و اتحاد ما بسیار قوی است. البته برخی اختلاف نظرها در مورد ایران و فلسطین وجود دارد.»


پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا، صخی هانگبی، وزیر امور شهرک‌سازی‌های یهودی‌نشین اسرائیل، هشدار داده بود پیروزی جو بایدن در این انتخابات و بازگشت آمریکا به برجام می‌تواند به جنگ بین ایران و اسرائیل بینجامد.