نتانیاهو مدعی شد: با ایران در سوریه مقابله می‌کنیم

 

نگام، بین الملل _ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای واهی خود علیه کشورمان باز هم گفت که به مقابله با فعالیت‌های نظامی ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش انتخاب ، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای واهی خود علیه کشورمان باز هم گفت که به مقابله با فعالیت‌های نظامی ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر مدعی شد که اسرائیل به مقابله با حضور نظامی ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

وی در ادامه ادعاهای واهی خود گفت: موضع ما مشخص است. ما به اقدام علیه گسترش حضور نظامی ایران در سوریه ادامه می‌دهیم و با هر عاملی که امنیت ما را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یک‌شنبه در اراضی اشغالی با جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و درباره تصمیم رئیس جمهور این کشور برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه رایزنی کرد.

بولتون نیز با تکیه بر این ادعاهای بی‌اساس در دیدارهای خود در اراضی اشغالی به صهیونیست‌ها اطمینان داد که واشنگتن حتی پس از ترک سوریه همچنان از رژیم صهیونیستی محافظت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، مقامات آمریکایی و صهیونیستی در حالی به‌طور مکرر از تلاش ایران برای گسترش نفوذ خود در سوریه و ایجاد پایگاه نظامی در این کشور حرف می‌زنند که نه تنها مقامات ایرانی، بلکه روس‌ها و سران سوریه بارها تاکید کرده‌اند که حضور مستشاری ایران در سوریه تنها برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی بوده است و سوابق کمک ایران به شکست داعش در عراق و سوریه مبین این حقیقت است.

در همین راستا، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان چندی پیش در مصاحبه‌ای تاکید کرد که جمهوری اسلامی تنها برای هدف مقابله با گروه‌های تندرو در سوریه حضور نظامی دارد، زیرا توسط دولت این کشور دعوت شده است.

وی افزود: همگان کمک ما به مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی را به رسمیت می‌شناسند و هیچ دلیل دیگری برای این حضور ما (در سوریه) وجود ندارد.