نتیجه از الان مشخص است، هر کس مقابل «روحانی» بیاید خودزنی کرده است

نگام ، سیاسی _ دبیر کل جمعیت آبادگران جوان در خصوص شرط باهنر برای کاندیدای آینده اصولگرایان در انتخابات که گفته بود نباید سابقه شکست در دوره های قیلی را داشته باشد نیز گفت : شرط آنها این است، ولی مردم به کسی رای میدهند که واقعا بتواند خدمت کند.

به گزارش انتخاب حسن بیادی دبیر کل جمعیت آبادگران، در خصوص احتمال روند اجماع اصولگرایان در انتخابات پیش رو گفت : با توجه به انتخابات سال ۹۲ و همچنین مجلس در سال ۹۴ ،‌گروه های اصولگرایی که بیشتر به باند شبیه بودند طوری عمل کردند که نتایج مطلوبی نگرفتند.

بیادی افزود: این گروه ها، هیچ پاسخ قانع کننده ای هم برای سوالات بحق جامعه بزرگ اصولگرایی نداشتند و حتی تحلیل های کسانی را که درست و اثرگذار میتوانست باشد را توجه نکردند آنهم بدلیل اینکه قدرت و ثروت باد آورده توهم دانا بودن برای دوستان ایجاد کرده بود.

وی با مثال آنچه در ائتلاف ۲+۱ اصولگرایان اتفاق افتاد، گفت: در حق قالیباف «بی مهری» شد.

بیادی با بیان این مطلب که «هر کسی حاضر نیست در این دوره نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود» ، خطاب به تصمیم گیران اصولگرایان گفت: اگر تحلیلشان بر این است که روحانی موفق نبوده و نتوانسته خواسته های مردم و نظام را برآورده کند، پس باید کسی را بیاورند که یارای رقابت با روحانی را داشته باشد و ظرفیت و علاوه بر آن مقبولیت لازم را هم داشته باشد.

او با بیان اینکه الان کسانی که مطرح هستند هیچ کدام در بین مردم جایگاه ویژه ای ندارند تاکید کرد: به زور هم نمیشود برای کسی جایگاه ساخت.

او در خصوص شروط سایر گروه های اصولگرا برای معرفی کاندیدا نظیر موتلفه و پیروان خط امام که هر کدام گفته اند «همه جریانات اصولگرایی باید از کاندیدای ما حمایت کنند» گفت : پیش از انتخابات برای جلب نظر مردم و بسترسازی برای پرشور شدن انتخابات نظر زیاد میدهندُ ولی باید دید کدام نظر، مقبول مردم است.

دبیر کل جمعیت آبادگران جوان در خصوص شرط باهنر برای کاندیدای آینده اصولگرایان در انتخابات که گفته بود نباید سابقه شکست در دوره های قیلی را داشته باشد نیز گفت : شرط آنها این است، ولی مردم منتظر شرط آنها نمی مانند . مردم به کسی رای میدهند که واقعا بتواند خدمت کند.

او افزود : کسانی که چنین ادعاهایی میکنند، هیچ نمایندگی ای از سوی اصولگرایان ندارند. باهنر میتواند بگوید «جبهه پیروان» ولی نباید بگوید «اصولگرایان» . موتلفه به اسم موتلفه میتواند کاندید مشخص کند و حق قانونی و طبیعی آنهاست . اما اگر قرار باشد از بین اصولگرایان کاندیدایی را مشخص کنند باید همه جمعیت ها و احزاب اصولگرا حضور داشته باشند نه فقط از بین گروهها و کسانی که متصل به قدرت و ثروت اند.

بیادی افزود: در صورت عدم خضور قالیباف تاکید میکنم که نتیجه ار الان مشخص است . هر کس بیاید خودزنی کرده است.

بیادی در پایان در خصوص نظرات جبهه پیروان و اینکه گفته شده قرار است کاندیدای نهایی اصولگرایان در اجماعی بین جبهه پیروان و جامعه روحانیت انتخاب شود نیز گفت: اینها میتوانند به اجماع برسند و همانطورکه قبلا بیان داشتم حق قانونی و طبیعی آنهاست ولی از طرف جامعه بزرگ اصولگرایی نمی توانند تصمیم بگیرند و حرفی بزنند . جامعه اصولگرایی بالای صد گروه را در برمیگیرد. در نتیجه بهتر است که این تصمیم در جمع بزرگتری از احزاب و گروه های اصولگرا گرفته شود و توجه داشته باشیم که وابسته کردن جامعه بزرگ و محترم روحانیت به یک قشر خاص که نوعاً وابسته به باندهای قدرت و ثروت هستند نتایج مطلوبی را در آینده به دنبال نخواهد داشت .