نتیجه ی یک ‌نظرسنجی: هواداران ترامپ پیروزی بایدن را در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برنمی تابند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، نتایج نظرسنجی جدید نشان داده که هواداران دونالد ترامپ گفته‌اند در صورتی که جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری و نامزد احتمالی دموکرات‌ها از طریق پست الکترونیک در انتخابات ۲۰۲۰ پیروز شود، این نتیجه را نمی پذیرند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای یاهو نیوز، نتایج نظرسنجی مشترک این تارنما و موسسه یوگاو نشان داد بیشتر آمریکایی ها اکنون بر این باورند که ترامپ در صورت شکست در برابر بایدن در انتخابات نوامبر (آبان) نتایج را نخواهد پذیرفت.

این نتایج نشان داد که تلاش های ترامپ در ایجاد تردید درباره اعتبار نظرسنجی از طریق پست الکترونیکی به دلیل همه گیری کرونا می تواند تاثیرات دلخواه آنها را داشته باشد.

هنگامی که از افراد حاضر در این نظرسنجی پرسیده شد که آیا ترامپ در صورت شکست در انتخابات نتایج را خواهد پذیرفت ۵۲ درصد پاسخ منفی دادند و فقط ۲۵ درصد گفتند که ترامپ نتایج این انتخابات راخواهد پذیرفت.

حامیان ترامپ خود درباره نتایج انتخاباتی که از طریق پست الکترونیک انجام می شود ابراز تردید کرده اند و اکثریت آنها (۵۵ درصد) گفتند که پیروزی بایدن در نتیجه انتخابات پستی را قبول نخواهند کرد و فقط ۲۱ درصد در چنین شرایطی پیروز بایدن را خواهند پذیرفت.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۲۸ تا ۳۰ ژوئیه (۷ تا ۹ مرداد) قبل از توئیت ترامپ درباره تاخیر در برگزاری کرونا انجام شد و به نظر می رسد این اختلاف به دلیل این پیشنهاد تنش آفرین بیشتر هم شود.

در بین هواداران بایدن، فقط ۲۶ درصد از رای دهندگان می گویند اگر در انتخابات از طریق پست الکترونیک ترامپ پیروز شود، نتایج را نخواهند پذیرفت.

هنوز معلوم نیست که «نپذیرفتن» نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا عملا چه مفهومی خواهد داشت اما دستکم می تواند باعث شود تعداد زیادی از آمریکایی ها با تشویق های ترامپ بایدن را رئیس جمهوری نامشروع قلمداد کنند.

این نتایج همچنین نشان داد ۴۴ درصد از رای دهندگان می گویند اگر ترامپ دوباره پیروز شود کشور ناامن تر خواهد شد. فقط ۳۱ درصد پیروزی ترامپ را ضامن امنیت کشورشان ارزیابی کردند.

محبوبیت ترامپ در مدیریت کرونا طبق این نظرسنجی در پایین ترین سطح قرار دارد. (۳۷ درصد) و این درحالیست که ۵۷ درصد آمریکایی می گویند نحوه مدیریت او را قبول ندارند.

۵۱ درصد آمریکایی ها می گویند ترامپ در خصوص این همه گیری اقدامات کافی را بکار نبسته است و فقط ۳۱ درصد اقدامات او را کافی می دانند. فقط یک چهارم رای دهندگان (۲۶ درصد) تبلیغ ترامپ درباره استفاده از هیدروکسی کلروکین به عنوان داروی درمان کننده کرونا را قبول دارند واکثریت- ۵۴ درصد مخالف آن هستند.

رای دهندگان در پاسخ به این سوال که چه کسی را بیشتر در گسترش کرونا در آمریکا مقصر می دادند، اکثریت(۴۲ درصد) از بین ترامپ یا فرمانداران، ترامپ را انتخاب کردند و اکثریت یعنی ۵۱ درصد ترامپ را مقصر دانستند و فقط ۳۱ درصد گفتند که چین در شیوع این ویروس مقصر بوده است.

۴۹ درصد از رای دهندگان واجد شرایط آمریکایی گفتند که وضعیت کرونا در در صورت پیروزی بایدن بهتر خواهد شد و ۳۰ درصد آن را وخیم تر ارزیابی کردند. به گفته ۵۱ درصد رای دهندگان بایدن عملکرد بهتری در مقایسه با ترامپ (۳۰ درصد) در مدیریت کرونا خواهد داشت.

نظرسنجی مشترک یاهو نیوز و موسسه یوگاو در بین ۱ هزار و ۵۰۶ نفر از بزرگسالان آمریکایی در سراسر این کشور از طریق آنلاین و ارزیابی ها بر اساس جنسیت، سن، نژاد و تحصیلات انجام شده است.

انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان ۹۹) برای تعیین پنجاه ونهمین رئیس جمهوری آمریکا و معاون او برگزار می شود.

از سال ۱۸۴۵، کنگره انتخابات را در روز سه شنبه بعد از نخستین دوشنبه ماه نوامبر تعیین کرده که در این دوره از انتخابات با روز سه شنبه ۱۳ آبان مصادف می شود.