نجفی قربانی شخصی و جناحی!

ف.م.د(بی نام)

دکتر محمدعلی نجفی از نوابخ علمی و مدیران کارکشته و موفق سپهر سیاسی تاریخ جمهوری اسلامی ایران است
کسی که دانشجوی نمونه دانشگاه ام آی تی آمریکا(جز ده دانشگاه برتر جهان) و بهترین وزیر آموزش و پرورش تاریخ جمهوری اسلامی است و یک سیاستمدار مطرح، تئوریسین و از همه مهتر اصلاح طلب است.
اینها معرفی مختصری بود برای تحلیل موضوعی قتل همسر دوم اقای نجفی.
۱_ریشه یابی:
ایشان از سال ۶۰ تا ۶۳ در کابینه دولت اقای خامنه ای بعنوان وزیر علوم مشغول به کار بوده است که اختلاف های اساسی با رهبر فعلی از همان زمان اغاز میشود
نجفی مدیری شجاع، باسواد و توانمند بود که الیگارشی فکری به روز او با رییس جمهور وقت و رهبر فعلی تفاوت زیادی داشت و بدون توجه به منویات او کار خود را مجدانه جلو میبرد
از برخورد رهبر با محصورین(موسوی، کروبی،رهنورد) که بصورت غیرقانونی قریب به ده سال است در حصرخانگی به سر میبرند، میتوان به ویژگی کینه ورزی ایشان نسبت به افراد ناهمسوی خود پی برد و متقارن با این موضوع به کینه وی نسبت به محمدعلی نجفی از ابتدای انقلاب و بویژه در دهه شصت.
کمی جلوتر میرویم که در کابینه دولت هاشمی رفسنجانی و سیدمحمدخاتمی با مخالفت رهبر فعلی و رییس جمهور سابق (خامنه ای) به طریق مختلف با گوشزد به روسای جمهور در صدد حذف نجفی از کابینه دولت میشدند که ناموفق بود.
کمی جلوتر میرویم در سال ۸۸ و مسئولیت نجفی در ستاد انتخاباتی مهدی کروبی و تئوری های ناب انتخاباتی او برای شکست جناح حاکم و احمدی‌نژاد داغ آنها را نسبت به محمدعلی نجفی تازه و تازه تر میکرد تا اینکه در جلسه خصوصی که چند روز پس از انتخابات ۸۸ و اعتراضات مردمی صورت گرفت. رهبری نماینگان کاندیداها را به دفتر خویش فرامیخواند تا با همفکری اوضاع را آرام کند اما نجفی که بعنوان یکی نمایندگان کروبی به ان جلسه امده بود صراحتا با رهبر مخالفت و ادله خود را مطرح میکند و خواستار ابطال انتخابات میشود و کینه قدیمی اصولگرایان، جناح حاکم و در راس آن اقای خامنه ای را نسبت به خود برافروخته میکند.
کمی جلوتر برویم پس از پیروزی دولت تدبیر و امید
او بعنوان معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی منصوب میشود و از انجا که جناح حاکم و اصولگرایان نفوذ و دسترسی بهتری به شخص روحانی و مجموعه دولت دارند با فشار های گوناگون تنها ۶ ماه در این پست قرار میگیرد و او از این کرسی نیز پایین می آید.
سال ۹۴ سرپرست وزارت علوم میشود اما با اعمال نفوذ دلواپسان نمیگذارند وزیر علوم شود و چند نماینده پایداری چی در مجلس وی (نجفی) را خط قرمز نظام تلقی میکنند.
سال ۹۶ با پیروزی لیست اصلاح طلبان درشورای شهر تهران بعنوان گزینه بلامنازع اصلاح طلبان بعنوان شهردار تهران معرفی میشود، مخالفت های زیادی مطرح میشود اما شورای ۲۱ نفره با ۱۹ رای قاطع وی را شهردار تهران میکنند.
سنگ اندازی ها شروع میشود و تمام درهای نظام به روی شهردار اصلاح طلب تهران بسته میشود.
او برای بازگشایی در ها تیر محکم دیگری به قلب جناح حاکم میزند و فساد شهردار سابق یعنی قالیباف را افشا میکند و بازهم پایش را فراتر از خطوط قرمز نظام میگذارد.
چندی بعد به بهانه آوازخوانی چند کودک دختر که هنوز به سن تکلیف نرسیده اند توسط مدعی العموم(دادستان) مورد شکایت قرار میگیرد و این بهانه جدید برای کنارگذاشتن نجفی میشود
در صورتی که دادستان وقت وعده داده بود که تا پایان این ماجرا را پیگیری میکند اما صرفا بهانه ای برای استعفای نجفی است که به طرز عجیبی با استعفای محمدعلی نجفی پرونده نیز بسته شده و همین کد کافیست که خود جناح حاکم بر رضایت خود مبنی بر استعفای نجفی صحه میگذارد.


شروع ماجرا:
آنها باید نجفی را طوری حذف کنند که دیگر جایی در سپهر سیاسی ایران نداشته باشد و خیال آنها از بابت او راحت باشد.
الفمیترا استاد زنی که با گروه های امنیتی از جمله ساس مرتبط است را در دامن نجفی گذاشته و بلافاصله عکس های شخصی شان توسط خود میترا استاد به فضای مجازی منتقل میشود، این چه معنایی منتقل میکند؟ اینکه شهردار پیشین خود را بازنشسته کرده و حال با یک خانم خیلی جوانتر از خود در حال خوشگذرانی است و او زن دومش نیز است، چند پیام دیگر نیز منتقل میشود: ۱بخاطر عکس ها و خبر های نامتعارف از نجفی مسیرش برای پست گرفتن سخت شود
۲_نزد مردم چهره ای غیر حرفه ای و عیاش و خوشگذران منعکس میشود
۳_ عدم پایبندی او به خانواده و زن اول بدلیل ازدواج با میترا استاد که سی سال از او کوچتر است در جامعه منعکس میگردد

ب_ماموریت میترا استاد:

۱_ میترا استاد ماموریت دارد در مدت زمان کوتاهی اطلاعات شخصی و حساس که شامل نقاط ضعف نجفی میشود را برای استفاده خود جهت بهره برداری و ارسال آن به گروه های امنیتی برای طراحی ضربه بعدی به او را بدست بیاورد.

ج_ قربانی کردن نجفی:

۱_ نجفی باید حذف شود تا موی دماغ نباشد و دیگر در دولت ها نقش تئوریسینی او حذف گردد.
۲_قربانی کردن نجفی میتواند محبوبیت و مقبولیت یک جناح را به طرز عجیبی تحت الشعاع قرار دهد اما نه مثل گذشته
۲_الف: پروژه قتل هاشمی رفسنجانی برای از بین بردن حامی اصلاح طلبان و بدست گیری کامل قدرت شکست خورد
مرگ هاشمی رفسنجانی نه تنها انها را به مقصد نرساند بلکه باعث محبوبیت بیش از اندازه هاشمی و مقبولیت هرچه بیشتر اصلاح طلبان جهت مظلوم نمایی و رقم زدن نتیجه انتخابات شد
مردم ایران خلق و خوی احساسی دارند و این پروژه احساسات انها را به سمت اصلاح طلبان حرکت داد حتی کسانی که از هاشمی متنفر بودند با مطرح شدن پروژه قتل هاشمی رفسنجانی پشیمان گشته و طرفدار او و جریان اصلاحات شدند.
پس آنها میدانند که حذف نجفی تنها میتواند موی دماغشان را دور بیاندازد.اما نباید شبیه حذف هاشمی باشد تا مجدداً او تبدیل به سنبل مظلومیت و اسطوره برای اصلاح طلبان باشد
در صورتی که باید بایک برنامه ریزی دقیق ورق برگردد و جناح حاکم قهرمان و اصلاح طلبان بواسطه این ماجرا قربانی و شکست بخورند.
۲_ب: نجفی باید بایک برنامه که در بالا گفته شد ابتدا یک بازنشسته پولدار که عیاش است و به خانواده پایبند نیست تجدید فراش کرده با زنی که سی سال از خود کوچکتر است در جامعه دیده شود و با اطلاعات و نقاط ضعفی که میترا استاد ماموریت جمع اوری آنها را داشته و جمع آوری کرده است به گوشه رینگ برود و سپس بعنوان یک ‘قاتل’ به جامعه معرفی شود

ج_تحلیل ماجرا:

الف:گفته شده میترا استاد قرار بوده ظهر روز حادثه به انصاف نیوز برود و افشاگری کند اما علیه چه کسی؟
اگر قرار باشد علیه نجفی افشاگری کند نمیتواند یک پایگاه خبری اصلاح طلب مطرح (انصاف نیوز)
را انتخاب کند او باید یک خبرگزاری میانه یا متعلق به جناح مقابل اصلاحات را انتخاب کند اما او قراربود در انصاف نیوز افشاگری کند و این قصه را مبهم و پیچیده میکند.
هدف از افشاگری هنوز مشخص نیست.او علیه چه کسی اقدام به افشاگری میکرد؟! آیا علیه نجفی یا افراد دیگری؟
بچرا نجفی بعد از حادثه بهمراه دخترش و راننده اش به محل حادثه رفته است؟ ج خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس پس از تجاوز های متعدد به یک دختر او را میکشد اما صدایی از او در نمی آید و در بایکوت خبری قرار میگیرد، چرا از ثانیه اول این خبر سریعا به خبرنگار ها داده شد و پوشش خبری از لحظه ورود نجفی به آگاهی تا خروج او پوشش داده شد.(حتی خلاف قانون)

د_ اگر نجفی اقدام به قتل میترا استاد کرده است چرا شاهد ماجرا که پسری سیزده ساله است را زنده گذاشته است؟
شاید هم زنده گذاشته است که تنها امیدش او باشد که پسر شهادت دهد که نجفی این کار را نکرده!!
نجفی سیاستمداری نخبه کارکشته و منطقی بود اگر هدف او قتل عمد بوده چرا خود اقدام به این قتل کرده او خوب میداند که با سرپا کردن یک نفر میتوانست این قتل را انجام دهد که در نهایت اگر قاتل و نجفی باهم دستگیر میشدند حکم نجفی اعدام نبود و معاونت در جرم و حبس است.
نجفی سیاستمداری کارکشته است ایا بنظر برای افشاگری میترا استاد اقدام به قتل کرده است؟ چه موضوعی بوده است؟
او خوب میداند هر افشاگری که درکار بوده باشد سنگین تر از اعدام در انتظارش نخواهد بود.
هر انسان متفکر، نخبه و توانمندی با هر تبهری هنگام ارتکاب جرم چهره ملتهبی دارد اما نجفی در مصاحبه ها آرامش داردو لبخند میزند
این چهره چهره ی یک فرد که قاتل است را نشان نمیدهد
در اخرین مصاحبه اش گفت من چهار گلوله شلیک کردم وچند نوبت تاکید کرد! اما گزارش پلیس میگوید ۵ گلوله!!
ایا آن یک گلوله، شلیک نهایی و تمام کننده قاتل اصلی است؟
در نهایت نجفی نمیتواند بگوید که تهدید و یا به طرز عجیبی قتل را به گردن او انداخته اند چراکه میداند برای آنها کشتن او در زندان و در نهایت، گزارش ایست قلبی دادنش کاری ندارد.
نتیجه گیری:
۱_نجفی برای همیشه حذف میشود
۲_ برخلاف پروژه حذف هاشمی رفسنجانی اینبار احساسات مردم جریحه دار شده مغزمتفکر اصلاح طلبان را فردی عیاش،بی بند و بار، منزوی و قاتل جانی معرفی می‌کنند و با بی آبرویی برای همیشه حذف میشود
و جو عمومی را بار دیگر با پروژه ای تمیز و درست نزدیک به انتخابات مجلس بدست میگیرند.