نخستین تماس تلفنی کامالا هریس با یک رهبر خارجی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نخستین تماس تلفنی کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا با یک رهبر خارجی، با نخست وزیر کانادا انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، دفتر معاون رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: کامالا هریس و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا درباره موضوعاتی از جمله رسیدگی به پاندمی کرونا و تغییر آب و هوا صحبت کردند. هریس همچنین حمایت خود از دو شهروند کانادایی محبوس در چین را ابراز کرد.


در همین حال دفتر نخست وزیر کانادا در بیانیه‌ای گفت: این دو رهبر همچنین درباره موضوعات تجاری دوجانبه و اجتناب از پیامدهای برنامه‌ریزی نشده سیاست‌ “خرید کالاهای آمریکایی” برای حفظ منافع مردم هر دو کشور صحبت کردند.


جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته دستور اجرایی را با هدف تقویت سیاست‌های “خرید کالاهای آمریکایی” صادر کرد که نهادهای خارجی را ملزم می‌سازد تا از کمپانی‌های مستقر در آمریکا کالاها و خدمات لازم خود را تهیه کنند.


نخستین تماس تلفنی بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا با یک رهبر خارجی نیز با ترودو انجام شد.
ترودو پس از تماس تلفنی‌اش با بایدن اعلام کرد که این دو رهبر قصد دارند در آینده نزدیک نشست دوجانبه‌ای برگزار کنند اما هنوز مشخص نیست که این دیدار به صورت حضوری خواهد بود یا مجازی.
در بیانیه جدید دفتر ترودو آمده است: نخست وزیر کانادا و معاون رئیس جمهور آمریکا در این تماس تلفنی اشتیاق خود را نسبت به برگزاری نشست دوجانبه قریب الوقوع ترودو و بایدن ابراز کردند.