نخستین جشنواره فرهنگی، هنری تراوک (جایزه پرنده طلایی)

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، نخستین جشنواره فرهنگی، هنری تراوک (جایزه پرنده طلایی) نکوداشت پروفسور ایرج اعتصام ، با استقبال بسیار هنرمندانی از سراسر دنیا مواجه شده و دبیرخانه ی این جشنواره به ثبت آثار ارسالی در بخش‌های فیلم ،عکس،کاریکاتور و داستان کوتاه ، مشغول است.

گفتنی است که پایان مهلت ارسال آثار، اول آذرماه سال ۹۹ است و علاقه‌مندان می توانند تا زمان اعلام شده، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده و از طریق صفحات مجازی مربوطه ،اخبار جشنواره را دنبال کنند.

مهندس مهرداد اعتصام مدیرعامل شرکت تراوک در خصوص هدف از برگزاری این جشنواره گفت : این جشنواره ادای دینی است به هنر معماری نوین ایران و مقام شامخ پروفسور ایرج اعتصام که سال های عمر با ارزش خود را به تربیت شاگردان بسیاری در این راه گماشته و آثار ماندنی و بی بدیلی را، طراحی، اجرا و برای مردم ایران و جهان به یادگار گذاشته و ماندگار کردند.

مهندس مهرداد اعتصام در ادامه خاطر نشان کرد : جشنواره ها علی رغم اینکه سکوی پرتابی برای هنرمندان کمتر شناخته شده و جایی برای دیده شدن علاقه مندان به هنر و فرهنگ هستند، فضایی برای رقابت حرفه ای ها نیز خواهند بود. این جشنواره پل ارتباطی است میان هنرمندان عرصه فیلم ، عکس، داستان و کاریکاتور با هنرمندان معمار و بستری است فرهنگی برای شناخت بزرگانی نظیر پروفسور ایرج اعتصام که از چهره های ماندگار این سرزمین هستند.