نخست وزیر کویت تاریخ برگزاری اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس را اعلام کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – نخست وزیر کویت : با تلاش های امیر کویت برخی گام ها در زمینه حصول تفاهم خلیج فارس بر داشته شده است

شیخ صباح الخالد نخست وزیر کویت اعلام کرد : اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس روز دهم دسامبر در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

نخست وزیر کویت در ملاقات با سر دبیران روزنامه های محلی کویت اعلام کرد : با تلاش های امیر کویت برخی گام ها در زمینه حصول تفاهم خلیج فارس بر داشته شده است.

وی تاکید کرد : ۲۴ امین مسابقات جام ملل خلیج فارس در قطر و اجلاس سران همکاری خلیج فارس که قرار است روز دهم دسامبر در ریاض پایتخت عربستان برگزار شود، از جمله گام هایی است که در راستای تفاهم حاصله برای امنیت خلیج فارس برداشته شده است.

نخست وزیر کویت پیرامون امنیت خلیج فارس و تلاش ها برای تامین صلح در تنگه هرمز نیز گفت : برای قبول این تلاش ها باید روابط ایران با دیگر کشورها به حالت عادی در آمده و برای موفقیت آن نیز به ایجاد شرایط لازم نیاز وجود دارد.

شورای همکاری خلیج فارس اظهار امیدواری کرد که با تقویت همیاری ، همکاری و پیوندها بین کشورهای عضو تصمیمات سازنده ایی اتخاذ شود.

بحران بین قطر و کشورهای خلیج فارس ، با اعمال تحریم سیاسی عربستان ، مصر ، امارات متحده عربی و بحرین به تاریخ ۵ ام ژوئن سال ۲۰۱۷ بر علیه قطر آغاز شده بود.

۳۹ امین اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در سال ۲۰۱۸ بجای عمان در عربستان سعودی برگزار شده بود.

در این اجلاس رهبران قطر ، امارات متحده عربی و عمان شرکت نکرده بودند.